‚Niewidzialni’ – książka napisana przez bezdomnych, którą można czytać tylko na mrozie.

Fundacja Kapucyńska i Grupa Walk przy współpracy z bezdomnymi wydali właśnie wyjątkową książkę ‚Niewidzialni’. Jej treść widoczna jest tylko wtedy, kiedy temperatura spada poniżej zera – wszystko dlatego, aby zwrócić uwagę na codziennie zmagania osób pozbawionych domu.

Na polskim rynku wydawniczym pojawiła się wyjątkowa książka. Ma zwyczajną, niczym niewyróżniającą się okładkę i stronicach, które wydają się zupełnie puste. Zapisane na nich słowa uaktywniają się jednak pod wpływem bardzo niskich temperatur.

Ten niezwykły pomysł na książkę to efekt współpracy Fundacji Kapucyńskiej i Grupy Walk – organizacje te zajmują się pomocą osobom bezdomnym.

Właśnie przedstawiciele tej grupy są autorami wspomnień, poezji, reportaży i sztuk teatralnych, które składają się na publikację. Książka o przewrotnym tytule ‚Niewidzialni’ ma zwrócić uwagę społeczeństwa na codzienne zmagania osób bezdomnych – zwłaszcza mroźną zimą.

ks2

Właśnie stąd pomysł na zadrukowanie stron książki specjalną farbą, która uaktywnia się pod wpływem minusowych temperatur.

Chcąc zapoznać się z zawartością ‚Niewidzialnych’, trzeba porzucić ciepło domowego ogniska i wyjść na mróz – doświadczając przenikającego zimna na własnej skórze, bardziej można się wczuć w sytuację osoby bezdomnej.

Inicjatywa w piękny i kreatywny sposób oddaje osobom bezdomnym głos i pozwala go usłyszeć często nieświadomym problemu czytelnikom.

ks3

Książkę można kupić online na stronie kampanii, kosztuje 155 złotych. Nieco wygórowana cena służy jednak szczytnemu celowi – 55 złotych to kosz produkcji i wysyłki, a 100 złotych przeznaczone zostanie na jadłodajnię dla osób bezdomnych przy ulicy Miodowej w Warszawie.

Źródło: booklips.pl

Książkę można obejrzeć na stronie