Koalicja Infolinii – Sprawdź, kto może Ci udzielić informacji czy pomocy

„Każdego z nas życie stawia czasem w nieprzewidzianych, trudnych sytuacjach życiowych. Czasem to ktoś z naszych bliskich, przyjaciół, znajomych czuje się bezradny , zagubiony, przestraszony i zadaje sobie pytanie : Co mam teraz zrobić ? Gdzie zadzwonić, pójść, kogo prosić o radę ? Czy ktokolwiek może mi pomóc ?” – Dr Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich .

Odpowiedzi na te pytania można szukać w publikacji wydanej nakładem Biura Rzecznika Praw Obywatelskich „Informator o telefonach, infoliniach, telefonach i organizacjach pomocowych”.

Jest to publikacja zawierająca dane teleadresowe oraz najważniejsze informacje na temat kilkudziesięciu urzędów instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, których misją jest udzielanie informacji i udzielanie pomocy obywatelom w bardzo różnych aspektach życia: od informacji związanych z prawami człowieka i bezpłatnymi poradami prawnymi, poprzez informację o prawach pacjentów, konsumentów i dzieci, po pomoc dla ofiar przemocy czy wsparcie osób uzależnionych od alkoholu lub narkotyków.

Większość z wyszczególnionych w Informatorze podmiotów współpracuje ze sobą w ramach Koalicji Infolinii działającej pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Informator jest prawdopodobnie jedyną tego typu publikacją w Polsce, dostępną także w formie pdf i ebooka. Wersja elektroniczna będzie aktualizowana na bieżąco, zaś wersja papierowa drukowana raz w roku.

Informator o infoliniach, telefonach i organizacjach pomocowych

 

Źródło: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosc/2010487.html