Inauguracja Kampanii 1 % ZOSTAWIAM WE WŁOCŁAWKU

W dniu 8 lutego 2017 roku we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbyła się konferencja prasowa poświęcona Kampanii „1% ZOSTAWIAM WE WŁOCŁAWKU”. Jest to już kolejna edycja przedsięwzięcia, zainicjowanego przez Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu oraz Miejską Radę Działalności Pożytku Publicznego.

W konferencji uczestniczyła Pani dr Barbara Moraczewska – Zastępca Prezydenta ds. edukacji i spraw społecznych , Pan Jerzy Chudzyński – Przewodniczący Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Pani Honorata Maj -Dyrektor Włocławskiego Centrum  Pozarządowych  oraz  przedstawiciele włocławskich organizacji pożytku publicznego.

Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców Włocławka, aby 1 % z PIT przekazywali na statutową działalność Organizacji Pożytku Publicznego działających na terenie miasta.

Przekazanie jednego procenta jest niezwykle proste. Wystarczy wpisać w polu 132. zeznania rocznego PIT (28, 36, 36L, 37, 38) jego kwotę, a w polu 131. numer KRS Organizacji Pożytku Publicznego. Przelewu na rachunek dokona Urząd Skarbowy.

Działalność tych podmiotów jest bardzo szeroka. W wirze codziennego życia być może nie zawsze ją sobie uświadamiamy, ale funkcjonowanie organizacji pożytku publicznego dotyczy nas wszystkich, dlatego serdecznie zachęcam do udziału w akcji „1% zostawiam we Włocławku”powiedziała prezydent Barbara Moraczewska na spotkaniu inaugurującym tegoroczną edycję przedsięwzięcia.

W trakcie konferencji Organizacje Pożytku Publicznego  miały  możliwość przedstawienia  swoich działań w kontekście pozyskiwania funduszy  w ramach 1 %.  O swoich inicjatywach opowiedzieli:

  • Fundacja Samotna Mama – Prezes Pani Elżbieta Dynarska
  • Fundacja Pracy i Ochrony Zdrowia „Almach”- Prezes Pani Bożena Banacho oraz Wiceprezes Pani Danuta Rogalska
  • Fundacja na rzecz rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladyslawia”- Prezes Pani Monika Jabłońska
  • Stowarzyszenie „Amazonki” we Włocławku- Prezes Pani Krystyna Maciejewska
  • Stowarzyszenie Edukacyjno- Teatralne  Teatr „Nasz” – Prezes Pani Sylwia Czerwińska- Modrzejewska
  • Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłych z Niepełnosprawnością Intelektualną – Oligo – Kierownik biura Justyna Rykowska
  • Stowarzyszenie „Starówka” – Sekretarz Pani Barbara Jakubowska
  • Stowarzyszenie „Żyj dla innych” – Przewodnicząca Pani Renata Stępkowska
  • Włocławsko – Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „Pionek”- Sekretarz Pani Jadwiga Rogacka

Konferencja w lokalnych mediach do obejrzenia tutaj.

Szczegółowe informacje na temat Organizacji Pożytku Publicznego z Włocławka można znaleźć na naszej stronie internetowej cop.wloclawek.pl w zakładce Kampania 1% – Wykaz organizacji pożytku publicznego we Włocławku. 

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w ramach kampanii zaplanowało:

* Wydruk i upowszechnienie plakatów i ulotek. Plakaty z nazwami organizacji uprawnionych do uzyskania funduszy z 1 % wraz z ich numerami KRS umieszczone zostały w miejscach użyteczności publicznej.

* Szkolenie dla przedstawicieli organizacji pożytku publicznego pn. „Fundraising i kampania 1% – mity i fakty”, które poprowadzi Andrzej Pietrucha, doświadczony fundraiser i trener organizacji pozarządowych! Szkolenie odbędzie się 24 lutego 2017 roku w godzinach od 11:30 do 18:00 w Centrum przy ul. Żabiej 12a. Podczas szkolenia Przedstawiciele organizacji dowiedzą się, jak wyszukiwać i pozyskiwać bezzwrotny kapitał potrzebny na rozwój organizacji. Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Aby zapisać się na szkolenie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.


* „Zróbmy hałas dla 1 %” – to zaplanowany na 28 lutego 2017, na godzinę 14:00 performance. Hałas będzie miał na celu zwrócenie uwagi mieszkańców Włocławka o Kampanii % ZOSTAWIAM WE WŁOCŁAWKU. Trasa przemarszu rozpocznie się przy Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku, ulicą Zduńską do Placu Wolności, ulicą 3-go Maja do ulicy Żabiej do Centrum. Do wspólnej akcji zapraszamy Przedstawicieli Organizacji Pożytku Publicznego, Wolontariuszy grupy „Ananas możesz liczyć”, Orkiestrę dętą oraz wszystkich chętnych Mieszkańców Włocławka.

* Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia „Starówka” w Centrum uruchomiony został punkt wypełniania PIT-ów dla Seniorów. Punkt czynny jest w każdy wtorek od godziny 10:00 do 12:00, w sali nr 1.