Wizyta studyjna MRDPP w Sochaczewie

W dniu 19 maja 2017r. w Sochaczewie odbyła się wizyta studyjna będąca efektem nawiązanej już wcześniej współpracy pomiędzy Miejskimi Radami Działalności Pożytku Publicznego.Doszła ona do skutku dzięki pomocy udzielonej włocławskiej Radzie przez  Urząd Miasta  Włocławek i była efektem założeń wynikających z tegorocznego Planu Pracy.

Głównym celem spotkania było zapoznanie się z zakresem i dziedzinami współpracy samorządu miasta Sochaczew z organizacjami pozarządowymi, strukturą organizacyjną oraz  sukcesami i problemami wynikającymi z realizacji przyjętego na rok 2016 Programu Współpracy. W gronie liczącej 8 osób delegacji byli zarówno członkowie MRDPP z jej przewodniczącym jak również pracownicy Urzędu Miasta wraz z  Piotrem Bielickim, dyrektorem Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego oraz Honoratą Maj, dyrektorem Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

O tym iż było to owocne spotkanie świadczy fakt iż trwało ponad trzy godziny, z czego większość czasu upłynęła na merytorycznej dyskusji. W spotkaniu, zaproszeni przez gospodarzy, uczestniczyli także przedstawiciele NGO, Uniwersytetu III Wieku oraz Rady Sportu.  Dzięki uprzejmości p. Agaty Kalińskiej, dyrektora Wydziału Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych, pełniącej również funkcję przewodniczącej Sochaczewskiej Rady,  po spotkaniu udaliśmy się na zwiedzanie Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą oraz „Stacji Sochaczew”, czyli Muzeum Kolei Wąskotorowej. Te dwie placówki muzealne to prawdziwe „perełki” wśród wielu innych atrakcji turystycznych Sochaczewa przyciągające do tego mazowieckiego miasta rzesze turystów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA