Bezpłatne webinarium Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich

Jeżeli interesuje Was skuteczne promowanie własnych inicjatyw, ale nie macie czasu na tradycyjne szkolenia, to propozycja właśnie dla Was.  XXV Webinarium FAOO w najbliższą środę!

Webinaria to nic innego jak szkolenia lub seminaria online, które w odróżnieniu od swoich tradycyjnych odpowiedników, odbywają się w wirtualnych pokojach, za pośrednictwem Internetu. Uczestnicy razem z trenerem spotykają się w czasie rzeczywistym w specjalnie do tego wydzielonej przestrzeni w sieci. Nazywamy je webinarami live. Co to dla Ciebie oznacza?

Przede wszystkim, możesz poszerzać swoje kompetencje i wymieniać się doświadczeniami, nie wychodząc z domu! By odbyć szkolenie wystarczy, że… usiądziesz przy komputerze w wygodnym fotelu i przygotujesz swoją ulubioną herbatę! To naprawdę jest takie proste.

Badania wskazują, że mając do wyboru tradycyjny tekst oraz materiał wideo, odbiorcy wybierają ten drugi. Dlaczego nie wykorzystać tego trendu w promowaniu i informowaniu o działaniach organizacji? XXV Webinarium FAOO pomoże Ci się za to zabrać!

KIEDY?

Już 26 lipca o 11.00 spotkanie z Łukaszem Szewczykiem z Pracowni Filmowej „Cotopaxi”.

Niezależnie od tego, czy chodzi o przygotowanie egzotycznej potrawy, wymianę części w samochodzie czy poznanie nowego programu – chętnie sięgamy po różnego rodzaju tutoriale, przewodniki, skrypty i inne materiały z ruchomymi obrazami oraz dźwiękiem. Dodatkowo – rewolucja technologiczna ostatnich lat sprawiła, że wideo jest obecne wszędzie i dostępne dla każdego. Przestaje być domeną wykwalifikowanej, wąskiej grupy twórców, a staje się podstawą komunikacji, oddziaływania, zmiany postaw. Również jeżeli chodzi o wartości, idee czy emocje, czyli wszystko, co w trzecim sektorze ważne.

A tworzenie krótkich filmów nie musi być aż tak skomplikowane, jak się może wydawać. Nie jest też bardzo proste, o czym świadczą tysiące filmików zamieszczanych w Internecie. Można jednak znaleźć rozsądny kompromis i wykorzystać filmy w działaniach organizacji, nie wydając na to całego budżetu, ale i nie wstydzić się jakości.

Wejdź do pokoju, w którym odbędzie się webinarium.

Podczas webinarium poświęconmu wykorzystaniu wideo w praktyce organizacji pozarządowych przyjrzymy się różnym funkcjom, formom i zastosowaniu krótkich filmów, począwszy od komunikacji z interesariuszami, a na pracy z grupami skończywszy. Podpowiemy, od czego zacząć, czy możemy sami się z tym zmierzyć, na co uważać i dlaczego w filmie – jak nigdzie indziej – ma zastosowanie zasada „mniej znaczy więcej”. Zapraszamy!


Łukasz Szewczyk – współzałożyciel Stowarzyszenia Pracownia Filmowa „Cotopaxi” zajmującego się społecznym wykorzystaniem różnych form audiowizualności (m.in. w sztuce, badaniach naukowych, zmianie społecznej). Uczestnik wielu międzynarodowych projektów z zakresu filmu (m.in. ESoDoc –European Social Documentary), wiedzę praktyczną zdobywał pracując w Szkole Wajdy, teoretyczne zastosowania audiowizualności badał na Uniwersytecie Warszawskim. W pracy z różnymi grupami bazuje na metodzie Participatory Video, która pozwala tworzyć ważne przekazy filmowe bez drogiego sprzętu i doświadczenia.

Informacja ze strony.