VIII OFIP – przedłużenie rejestracji do 21 sierpnia 2017 r.

Do poniedziałku 21 sierpnia można zarejestrować swój udział w tegorocznym Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych, które odbędzie się w piątek i sobotę 8 – 9 września na Uniwersytecie Warszawskim.

Do 21 sierpnia 2017 r. należy wypełnić i przesłać FORMULARZ

Forum, przygotowywane przez organizacje z całej Polski, jest wiodącym punktem każdego OFIP-u. W programie pierwszego dnia, który jest poświęcony dorobkowi sektora obywatelskiego ostatnich trzech lat, znajdzie się miejsce zarówno na krótkie podsumowanie stulecia sektora obywatelskiego w Polsce, jak i na przyjrzenie się roli NGO we współczesnych czasach z wielu różnych perspektyw.

Wydarzeniem towarzyszącym Forum jest II Kongres Archiwów Społecznych, którego celem jest uświadamianie wagi prowadzenia archiwów w każdej działalności, w tym roku specjalnie poświęcony archiwom organizacji pozarządowych. Tegoroczny Kongres sięga do korzeni sektora obywatelskiego z przełomu XIX i XX w., do ruchu obywatelskiego w dwudziestoleciu międzywojennym scalającego nowe państwo polskie i obejmującego wszelkie dziedziny życia. Na stulecie odzyskania niepodległości przypomnienie faktu, że niewątpliwy i wieloletni dorobek polskiego trzeciego sektora nie jest właściwie udokumentowany będzie istotnym punktem w dyskusji – zwłaszcza o tym, że dorobek ten może stanowić podstawę samoidentyfikacji obecnie działających organizacji pozarządowych.

Gospodarzami debat drugiego dnia Forum są przedstawiciele organizacji z całego kraju. W trzech następujących po sobie blokach o godzinie 9:30, 11:10 i o 12:50 jest ponad 30 sesji, z których każda osoba z łatwością wybierze najbardziej jej odpowiadające. Temat odzyskania niepodległości przez Polskę wróci m.in. w sesji poświęconej prawom wyborczym kobiet.

Warto przyjrzeć się całemu blokowi spotkań śniadaniowych, na których pojawią się tematy dotyczące ról kobiet, a cały program wydarzenia znaleźć można TUTAJ

Dodatkowa REJESTRACJA prowadzona jest na sesję otwartą poświęconą współpracy organizacji pozarządowych z miastem st. Warszawą (9 września, godz. 9:30).

W sobotę 9 września, w drugim dniu OFIP-u, w godzinach 11:00-17:00 w pobliżu Uniwersytetu odbędzie się równolegle Piknik Inicjatyw Pozarządowych. Scena oraz kilkadziesiąt namiotów pomieszczą ekipy organizacji pozarządowych i grup nieformalnych działających przede wszystkim na rzecz warszawiaków i Warszawy.  Będzie można założyć kombinezon, żeby poczuć się jak senior albo wziąć udział w symulacji stwardnienia rozsianego, obejrzeć film w okularach VR, wziąć udział w warsztatach kryminalnych CSI na miejscu zdarzenia, projektować i drukować 3D, tańczyć i gotować.

Źródło: ofip.eu