Podsumowanie VI Regat Optysiowych

Przez dwa dni 46 zawodników rywalizowało w żeglarskich VI Regatach Optysiowych w klasie optymist, zaliczanych do Pucharu Polski grupy B. Zawody były rozgrywane na Zalewie Włocławskim przy przystani OSiR.

Rozegrano 5 z 7 planowanych wyścigów, w sobotę pięknie wiało i świeciło słońce, natomiast w niedzielę wiatru było niewiele. Regaty zdominowały dziewczęta. W klasyfikacji  generalnej zwyciężyła Kornelia Dobaczewska, druga była Zuzia Zielińska a na trzecim miejscu dopłynęła Matylda Brelińska, wszystkie są zawodniczkami MKŻ Żnin. W klasyfikacji chłopców pierwsze miejsce zajął Jakub Gil z TKŻ Toruń, drugie miejsce Filip Kurczewski MKŻ Żnin a trzecie Krzysztof Ciborowski z WTW Warszawa.

Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom z grupy Ananas możesz liczyć za energię i pomoc podczas regat. W sposób szczególny dziękujemy Pani Krystynie Krystyna Marszałek, która swoim zaangażowaniem, jak zwykle motywuje wolontariuszy do nowych wyzwań. Każdy z Was dołożył swoją cegiełkę : Damian Olszewski , Piotr Szymański , Jakub Wyszyński , Martyna Maszczyńska, Marek Gołebiowski, Paweł Klisowski. Iza Krzemieniewska, Sandra Jankowska, Wiktoria Skowrońska, Anna Szałek,Tomasz CierlickiDziękujemy również organizatorom za profesjonalizm i moc atrakcji na wodzie!