5 gadżetów, które może organizacja sprawić sobie na gwiazdkę

Grudzień to okres, w którym nawet najtwardsze serca księgowych trochę miękną. Być może pod koniec roku okaże się, że organizacja ma w budżecie jakieś ekstra środki albo po prostu, będzie chciała osłodzić sobie trochę żywot. Podpowiadamy, na jakie sprzęty technologiczne warto zwrócić uwagę, dzięki którym nasza organizacja będzie mogła działać profesjonalnie.

Postanowilismy postawić na praktyczne gadżety, które albo są bardzo potrzebne w pracy biurowej, albo pomogą nam zaistnieć marketingowo. Oto krótka lista 5 gadżetów, które organizacja może włożyć sobie pod choinkę, a które w przyszłości mogą zaprocentować.

Drukarka

Praca biurowa wymaga drukarki, nie jest to nic odkrywczego. Każdego dnia w siedzibach organizacji drukujemy dokumenty, umowy i faktury. W przypadku drukarki warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, takich jak: szybkość druku, koszty eksploatacji, możliwość drukowania w kolorze i cena urządzenia.

Dla uproszczenia warto przyjąć, że najlepsze powyższe parametry mają drukarki laserowe, których koszty eksploatacji ostatnimi czasy znacząco spadły. Oczywiście przedział cenowy drukarek może być bardzo szeroki, ale do 1000 zł bez problemu można znaleźć urządzenie, które drukuje szybko i będzie służyło organizacji przez lata.

Z przydatnych parametrów warto zwrócić uwagę na możliwość drukowania za pośrednictwem wi-fi. Rozwiązanie to okazuje się być bardzo wygodnym w codziennej pracy.

Jeżeli jesteśmy w stanie wygospodarować jakieś większe środki, warto rozważyć zakup urządzenia wielofunkcyjnego, na pokładzie którego znajdzie się również miejsce na skaner czy kserokopiarkę dokumentów. Tutaj jednak trzeba liczyć się większym wydatkiem, choć do kwoty 2 tys. zł jesteśmy w stanie spokojnie znaleźć sensowne rozwiązanie.

Warto również zastanowić się nad drukarką z technologią stałego zasilania w atrament, na temat której więcej można przeczytać tutaj.

Pointer do prezentacji

Niezastąpionym gadżetem w trakcie każdej prezentacji jest tzw. zmieniacz. To drobne urządzenie na wzór pilota, które podłączamy do komputera za pośrednictwem nadajnika w porcie USB. Pointer umożliwia nawigowanie prezentacją w sposób zdalny – trzymając go w ręce możemy zmieniać slajdy do przodu i do tyłu wedle potrzeby. Droższe modele posiadają również wbudowany laserowy wskaźnik. Najtańsze modele pointerów zaczynają się od 80 zł, za 150 zł można znaleźć już markowe modele ze wskaźnikiem laserowym.

Jeżeli zdarza się wam w ramach pracy w organizacji pokazywać prezentacje, pointer to znakomity gadżet, który sprawi, że każde wystąpienie będzie wyglądać jak na konferencji TED.

Dysk zewnętrzny

Dane – każdego dnia produkujemy gigabajty danych, które niejednokrotnie mogą być kluczowe dla funkcjonowania organizacji. Niestety pamięć naszych komputerów i laptopów nie  jest nieograniczona, a z czasem może okazać się, że przestrzeni dyskowej mamy coraz mniej. Z pomocą może przyjść wtedy dysk zewnętrzny, który pomoże nam przechowywać istotne pliki. Najlepiej zarchiwozwać na nim takie, z których nie korzystamy na co dzień, ale wiemy, że w przyszłości mogą się jeszcze przydać.

Dzisiaj warto postawić na dysk w technologii SSD, na którym znacznie szybciej zapiszemy interesujące nas pliki. Ze szczegółowym testem dysków można zapoznać się pod tym linkiem. Ceny modeli 250 GB zaczynają się od 400 zł, by dla modeli 500GB wzrosnąć nawet do 1000 zł w zależności od szczegółowych parametrów.

Głośnik bluetooth

Większość materiałów multimedialnych i filmów na ogół posiada również ścieżkę dźwiękową. Niejednokrotnie może okazać się, że w hałaśliwych przestrzeniach dźwięk puszczony z komórki czy naszego laptopa jest po prostu zbyt cichy. Nie ważne, czy mamy prezentację z filmem, czy nasze materiały dydaktyczne wzbogacone są muzycznie, z pomocą wtedy może nam przyjść przenośny głośnik, z którym połączymy się za pośrednictwem Bluetootha.

Ceny przenośnych głośników zaczynają się już od 99 zł, a modele bardzo porządne oscylują w granicach 400 zł. Podczas wybierania głośnika, oprócz jakości dźwięku, warto zwrócić uwagę na jego głośność na ogół wyrażoną w decybelach.

Dron

Tak – dron to znakomite narzędzie, które można wykorzystać do produkcji materiałów filmowych w organizacji. Każdy amator filmowy potrafi docenić piękno ujęć uchwyconych z lotu ptaka. Wbrew pozorom kupno drona wcale nie musi wiązać się wydatkiem kilku tysięcy złotych. Wraz z rozpowszechnieniem technologii drony stają się coraz tańsze. Dzisiaj drona z kamerą nagrywającą w rozdzielczości 720p jesteśmy w stanie kupić poniżej tysiącach złotych.

Z firm wartych rozważenia w tym przedziale cenowym można polecić: Symę, Overmaxa czy Parrota, choć naszym zdaniem najlepsze wideo nagrywa właśnie ten ostatni.

Za: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosc/2142166.html?utm_source=v8_-_newsletter_-_najwa%C5%BCniejsze&utm_medium=email&utm_campaign=21.12.2017