Propozycja na sobotnie popołudnie

Galeria Sztuki „Beczkownia” w Centrum Kultury „Browar B.” zaprasza w sobotę 10 lutego o godz.17.00 na wernisaż wystawy zbiorowej „Stanisław Zagajewski – IN MEMORIAM”

Ekspozycja wpisuje się w rok obchodów 10. rocznicy śmierci artysty. Centrum Kultury ” Browar B.” chce w ten sposób uczcić pamięć o tym niebanalnym twórcy. Udział w wystawie ma być swego rodzaju hołdem oddanym przez zaproszonych artystów oraz udokumentowaniem faktu, że twórczość Stanisława Zagajewskiego do dziś budzi refleksje, potrafi inspirować i działa na wyobraźnię nie tylko zwykłego odbiorcy, ale też osób kreujących artystyczny przekaz.
W wystawie weźmie udział około 30 twórców , głównie z Włocławka. Oprócz tego będzie kilku artystów z innych terenów Polski oraz z Ukrainy. Zaprezentowanych zostanie ponad 70 prac , w większości przygotowanych specjalnie na tę okazję. Większość zebranych dzieł zostało stworzonych w tradycyjnych technikach plastycznych, lecz będą także pokazane techniki interdyscyplinarne i wiersze. Ekspozycji towarzyszyć będzie specjalnie przygotowany katalog. Wystawa czynna będzie do 15 kwietnia 2018 r.

Wstęp wolny.
Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.