Apel do włocławskich NGO o pomoc

 Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu apeluje o pomoc dla rodziny Państwa Rożek, którym w miejscowości Smólnik niedaleko Włocławka spłonął doszczętnie dom. Przede wszystkim zachęcamy do organizowania akcji charytatywnych, których celem byłoby zebranie niezbędnych funduszy, wsparcie rzeczowe w postaci materiałów budowlanych, które mogłyby posłużyć do odbudowy domu. Mile widziana byłaby również pomoc wolontariuszy, fachowców, którzy zechcieliby rodzinie pomóc odbudować utracony dom.

Państwo Rożek to czeteroosobowa rodzina, w tym 2 dzieci, którą spotkała wielka tragedia. Dom, który przez ostatnie lata budowali – spłonął doszczętnie. Nowy dom był już prawie na ukończeniu. Rodzina budowała go sama, żeby było taniej.
Co było powodem pożaru, to ustala straż pożarna. Faktem jest jednak, że z budynku praktycznie nic nie zostało. Z dymem poszła cała szkieletowa konstrukcja domu, łącznie ze ścianami i dachem. Na miejscu, gdzie jeszcze dwa dni temu stały mury, straszy jedynie pogorzelisko.

Liczymy na Państwa dobre serce i pomoc w miarę posiadanych możliwości.

W przypadku, gdyby chcieli Państwo wesprzeć rodzinę Państwa Rożek prosimy o kontakt z Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu pod numerem telefonu 54 416 62 60 lub mailowo: cop.wloclawek@gmail.com