Regionalne organizacje pozarządowe wesprą osoby przewlekle chore

Dwadzieścia organizacji pozarządowych z regionu będzie realizowało projekty wsparcia osób przewlekle chorych. Będzie to możliwe dzięki środkom przekazanym przez samorząd województwa.

– Rolą samorządu województwa jest dostrzegać i wspierać wartościowe aktywności i działania organizacji pozarządowych , które wpisują się w nasze statutowe cele i których nigdy nie bylibyśmy w stanie zrealizować, gdyby nie zaangażowanie tysięcy osób pracujących na co dzień w tych organizacjach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Konkurs „Wsparcie działań z zakresu opieki nad osobami przewlekle chorymi” dostał wsparcie na realizację 20 przedsięwzięć za 250 tysięcy złotych. Wśród dofinansowanych znalazły się

  • Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku, który przekaże 420 seniorom z powiatów włocławskiego, lipnowskiego, aleksandrowskiego i radziejowskiego tzw. „pudełka życia”, w których umieszczane będą wszystkie ważne informacje o pacjencie, np. informacje o chorobach, uczuleniach, zażywanych lekach. O bezpłatny egzemplarz mogą ubiegać się osoby, które ze względu na swój stan zdrowia nie czują się bezpiecznie i nie są często w stanie dokładnie poinformować służb ratunkowych o swoich chorobach i leczeniu. Posiadanie pudełka będzie sygnalizowane naklejką na lodówce.
  • Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Rejonowy we Włocławku na projekt „Pomoc Rzeczowa Przewlekle Chorym”

Pełna lista dofinansowanych projektów:

Lista wszystkich dofinansowanych projektów.

 

Źródło: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/32344-na-wsparcie-przewlekle-chorych