Wystawa w Galerii Sztuki „Fermentownia” i „Beczkownia”

W ramach Roku Zagajewskiego Galeria Sztuki „Beczkownia” zaprasza we czwartek – 26 kwietnia o 18.00 na wernisaż wystawy „Mój Stanisław” oraz na projekcję filmu dokumentalnego „Pasja” z 1985 roku w reżyserii autora wystawy. Ekspozycja „Mój Stanisław” jest przeglądem dokonań fotograficznych i filmowych artysty plastyka Krzysztofa Cieślaka. Mając 19 lat poznał Stanisława Zagajewskiego w jego pracowni przy ul. Smolnej we Włocławku. Zafascynowany twórczością Zagajewskiego dokumentował jego pracę nad rzeźbą oraz rejestrował jego wypowiedzi dotyczące życiorysu oraz jego opinie na temat własnej twórczości. Zaowocowało to powstaniem dwóch filmów i reportaży fotograficznych o tym włocławskim artyście. W 2001 roku wykonał surrealistyczny kalendarz kilkuplanszowy PASSION 2001. Był pomysłodawcą , współtwórcą i wydawcą albumu „Stanisław Zagajewski rzeźba”.

W 2008 roku wykonał projekt 13 planszowego kalendarza z rzeźbami Zagajewskiego.
Na wernisaż o godz.18.00 wstęp wolny. Projekcja filmu odbędzie się w sali kameralnej Browaru B. Zapraszamy.
Wystawa czynna będzie do 15 czerwca 2018 r.

Natomiast w sobotę 28 kwietnia o 16.00 w Galerii Sztuki „Fermentownia” odbędzie się wernisaż poplenerowej wystawy prac artystów z Czech, Białorusi i Polski.
Od 20 do 29 kwietnia 2018 r. na terenie Agrofarmy w Gołaszewie odbędzie się II Międzynarodowy Plener Malarski Fundacja PZU” AGRO-ART Gołaszewo 2018” . W plenerze uczestniczyć będzie 12 artystów profesjonalnych z Czech, Białorusi i Polski. Pomysłodawcą pleneru jest włocławski artysta plastyk Andrzej Fronczak, który jest również kuratorem pleneru. Dobór artystów na plener, ich dorobek artystyczny oraz różnorodność postaw twórczych i stosowanych technik malarskich gwarantują wysoki poziom artystyczny dzieł sztuki jakie powstaną na plenerze. Współorganizatorami tego międzynarodowego przedsięwzięcia artystycznego są : Gołaszewo i Centrum Kultury „Browar B.”  we Włocławku.Partnerem wydarzenia jest Fundacja PZU.
Na wernisaż wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać do 31 maja 2018 r. Zapraszamy.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja PZU.