VII Regaty Optysiowe

W ostatni weekend na Zalewie Włocławskim zostały rozegrany VII Regaty Optysiowe zorganizowane przez Klub Sportowy AQUA z Włocławka. Młodzi żeglarze rywalizowali w klasie optymist.

W zawodach wzięło udział 51 małych żeglarzy z Olsztyna, Warszawy, Torunia i Żnina rywalizujących w klasie optymist. Żeglarze rozegrali 5 wyścigów, które wyłoniły zwycięzców w poszczególnych kategoriach. W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyła Kornelia Dobaczewska z MKŻ Żnin a klasyfikacji chłopców Bartosz Peczka również z MKŻ Żnin. Wśród dziewcząt do lat 9 zwyciężyła Emilia Brdulak Spójnia Warszawa wśród chłopców Bartosz Dynia z MKŻ Żnin.