Zawieszony Obiad

Aktywizujące seniorów stowarzyszenie AS, dzięki któremu osoby starsze o bardzo niskich dochodach mogą dorobić np. szyjąc i maskotki, zorganizowało nową akcję „Zawieszony Obiad”.

„Zawieszona kawa” – tak nazywa się bar w Rzymie otwarty przez artystów. Nawiązuje on do neapolitańskiej tradycji płacenia za dodatkową kawę dla kogoś, kogo na nią nie stać. W  lokalu – Restauracji Gary Babci Krysi, można ufundować posiłek dla kogoś kto tego posiłku potrzebuje. Projekt to nie „zawieszona kawa”, lecz „zawieszony obiad”

Dla  podopiecznych Stowarzyszenia 13 zł to często nieosiągalna suma, jaką rzadko kiedy mają w swoim portfelu. Już dzisiaj kupując „zawieszony obiad” stajemy się niejako darczyńcą posiłku dla naszego Seniora lub bezdomnego, który właśnie dzięki Tobie jutro będzie mógł zjeść obiad w naszej restauracji, za który właśnie Ty teraz zapłacisz

Ilość wszystkich kupionych obiadów (jeden za 13 zł)  przekazywana jest do  personelu w kuchni restauracji Gary Babci Krysi Pani Kasia – pracownik  restauracji nabija wszystkie zawieszone obiady na kasę fiskalną. Osoba potrzebująca, której nie stać na ten obiad podchodząc do kasy uzyskuje informację, iż mamy dla niej zawieszony obiad! Na koniec dnia  na Facebook’u informację ile zawieszonych obiadów wydano w danym dniu! W przypadku gdy chętnych na zawieszone obiady jest mniej niż ich kupicie –  bony obiadów niewykorzystanych przechodzą na kolejny dzień! To bardzo proste, przejrzyste i czytelne dla Wszystkich!

więcej informacji:https://sklepas.org/p/4/59/zawieszony-obiad-ufunduj

Źródło:https://tysol.pl/a16352–Zawieszony-Obiad-akcja-na-rzecz-seniorow-ktorych-nie-stac-na-jedzenie-Dobry-pomysl-na-Wielki-Post