Zostań wolontariuszem podczas V ANWIL Półmaraton Włocławek

  -/1
Ogłoszenie dodał:
Opublikowano: 14 września 2018 (1 tydzień temu)

W dniu 7 października 2018 roku odbędzie się V ANWIL Półmaraton Włocławek, którego organizatorem jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy VECTRA WŁOCŁAWEK.

Kolejny raz ulicami naszego miasta biegacze pokonają dystans 21,097 km. Gościć będziemy zawodników z różnych rejonów Polski, jak również biegaczy z zagranicy.

Takie wydarzenie nie jest możliwe bez wsparcia wolontariuszy. Z przyjemnością w naszym gronie przywitamy również Ciebie:)

Jeśli jesteś pozytywną osobą, lubisz pomagać innym, pracować w grupie, zdobywać nowe umiejętności i jeśli chcesz być częścią wyjątkowego wydarzenia – zgłoś się do nas. Potrzebujemy właśnie Ciebie!

Pomóż biegaczom w realizacji ich marzeń! Poczuj satysfakcję i radość z tego, że jesteś częścią ich sukcesu!

Zostań wolontariuszem! Doświadczenie to może być bezcenne dla wielu ochotników, którzy będą mogli zdobyte umiejętności wykorzystać w swoim życiu prywatnym i zawodowym.

W tym roku potrzebujemy wsparcia w obszarach/zadaniach:

 • Biuro zawodów – tutaj zawodnicy rejestrują się do zawodów i odbierają pakiety startowe
 • Depozyt – biegacze zostawiają tam swoje rzeczy na czas biegu
 • Strefa Start/meta – wolontariusze obsługujący strefę startu/mety wręczają po biegu zawodnikom medale, pomagają w czynnościach porządkowych, pomagają w obsłudze biegu dla dzieci.
 • Punkt żywieniowy na trasie – Wolontariusze odpowiadają za przygotowanie punktu w taki sposób, aby sprawnie podawać kubeczki z napojami spragnionym biegaczom, posiłek regeneracyjny. Do zadań wolontariuszy należy przygotowanie punktu, czyli rozłożenie stołów, napełnienie kubeczków napojami, przygotowanie bananów itp., a po zakończonym biegu posprzątanie punktu, czyli zebranie zużytych kubeczków oraz wszystkich pozostałych artykułów, poskładanie stołów.
 • Grupa do zadań specjalnych – do tego typu zadań poszukujemy wolontariuszy, którzy nie boją się wyzwań i ciężkiej pracy
 • Obsługa trasy biegu – bardzo ważna funkcja. Z jednej strony wolontariusze dbają o bezpieczeństwo biegaczy, informują pieszych i kierowców o trwających zawodach. Z drugiej strony mogą służyć biegaczom wskazaniem kierunku biegu. Pilnują również, żeby żaden z biegaczy nie skrócił przypadkowo trasy biegu.

Zadania, które czekają na wolontariuszy są bardzo różne. Postaramy się wspólnie z Tobą dopasować zadania do Twojego wieku i predyspozycji.

Świadczenia ze strony organizatora dla wolontariusza:

 • koszulka techniczna 5. APW,
 • ciepły posiłek,
 • ubezpieczenie,
 • napoje
 • certyfikat pracy wolontariusza.

Szkolenie dla wolontariuszy przewidziane jest w dniu 6 października 2018 r. o godz. 12:00 na stadionie OSiR

Zbiórka i odprawa przed zawodami: 7.10.2018 r. godz. 9:00.

Zatem jeśli 7 października 2018 r. masz trochę wolnego czasu, chcesz poznać nowych, ciekawych ludzi, zdobyć nowe doświadczenia, poczuć odpowiedzialność za swoją cząstkę V ANWIL Półmaratonu Włocławek, to nie pozostaje nic innego jak tylko dołączyć do nas wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy 

Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią, wymagana jest zgoda rodzica lub opiekunów prawnych na Twój udział w wolontariacie

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 września 2018 r. 

Dokumenty do pobrania dla wolontariusza w związku z ochroną danych osobowych:

Wolontariusze pełnoletni:

Klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych 18+

Klauzula zgody na rejestrowanie wizerunku 18+

Klauzula Informacyjna – wolontariat 18+

 

Wolontariusze niepełnoletni:

zgoda rodzica na przetwarzanie danych osobowych i klauzula informacyjna

Klauzula zgody na rejestrowanie wizerunku dziecka

Wypełnione i podpisane zgody (na przetwarzanie danych osobowych, rejestrowanie wizerunku) oraz podpisaną  klauzulę informacyjną należy dostarczyć do Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a do dnia 1 października 2018 r.