Weź udział w programie mobilności ponadnarodowej

W kwietniu 2016 r. Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy rozpoczęły realizację projektu dla osób młodych z powiatu włocławskiego (w wieku 18-35 lat). W ramach projektu osoby, które nie są zatrudnione, nie uczą się w trybie stacjonarnym i nie są w trakcie szkoleń, mogą wziąć udział w programie mobilności ponadnarodowej, obejmującym:

a) przygotowanie w kraju – kurs zawodowy, szkolenie językowe, warsztaty itp.

b) wyjazd zagraniczny – ok. 3-miesięczny pobyt u partnera ponadnarodowego we Włoszech, obejmujący staż zawodowy (do wyboru różne branże i stanowiska pracy w branży min. hotelarskiej, gastronomicznej, chemicznej), zajęcia językowe, imprezy kulturalne, wycieczki itp.

c) wsparcie po powrocie do kraju – w tym staż u pracodawcy krajowego, kurs zawodowy, warsztaty, pośrednictwo pracy itp.

Udział w projekcie jest dla uczestników w pełni bezpłatny. W ramach pobytu za granicą: koszt przejazdu z i do Polski, transport w miejscu pobytu, zakwaterowania, całodzienne wyżywienia, imprezy kulturalne, ubezpieczenie itp. oraz „kieszonkowe”.

Więcej informacji i szczegóły dotyczący projektu otrzymają Państwo od Koordynatora Projektu: Biurze Projektu: Włocławek, Kujawska Szkoła Wyższa, ul. Plac Wolności 1, pokój 26, tel: 660 718 362; e-mail: projekt.neet@ksw.wloclawek.pl