Podaruj misia

Już po raz trzeci Fundacji Mam Marzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla pacjentów oddziałów onkologicznych w całym kraju. Zebrane dane zostaną 25 listopada przekazane do szpitali dziecięcych w całym kraju.

Włocławek już dziś –  9 listopada o godz. 7:30 rozpoczął przygotowania do ‘misiowego święta”. W  Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku ruszyła zbiórka maskotek w ramach akcji: „Dzień Pluszowego Misia”.

Specjalnie oznaczony karton, do którego można wrzucać maskotki, stoi przy głównej ladzie. Zbierane są  wyłącznie maskotki nowe, a to ze względu na miejsce gdzie docelowo trafią, czyli na oddziały onkologiczne dziecięce.

Oprócz maskotek można również przekazywać gry planszowe i różnego rodzaju materiały plastyczne.

Zbiórka potrwa do 18 listopada 2016 do godziny 14:00.

Podopieczni Fundacji Mam Marzenie bardzo często w trakcie pierwszego spotkania z wolontariuszami, tulą się do swoich ulubionych maskotek i chwalą się niemi. Zdarza się, że pluszowe maskotki pomagają nam w przełamaniu pierwszych lodów i poznanie dziecięcego marzenia. Stąd pomysł na zorganizowanie corocznej zbiórki zabawek w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Misia.

W poprzednich latach zebraliśmy ponad 12.000 maskotek, zabawek i materiałów plastycznych, do akcji włączają się przedszkola, szkoły, firmy prywatne, samorządy, osoby prywatne. Bardzo ważne, ze względów higienicznych jest aby wszystkie przekazane nam dary były nowe, używane maskotki nie mogą zostać przez nas wniesione na teren szpitala, a więc nie zrealizują swojej misji – mówi […]

Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w setną rocznicę niezwykłego wydarzenia. Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt brał udział w polowaniu, w trakcie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent kazał przerażone zwierzątko uwolnić. Świadek tego wydarzenia narysował uwolnionego misia pod opieką prezydenta, jeden z producentów zabawek, wykorzystał rysunek jako model nowej zabawki nazwanej na cześć prezydenta „Teddy Bear”. Od tego dnia pluszowe zabawki towarzyszą zarówno małym dzieciom, młodzieży jak i dorosłym. Są przy nas od najmłodszych lat, w chwilach radość, wtedy gdy się boimy czy gdy potrzebujemy otuchy.