“Stalowe Anioły” już rozdane .

W dniu 22 listopada w Toruniu odbyła się gala już dziesiątej edycji marszałkowskiego konkursu dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej „Stalowy Anioł”.

Nagrody przyznawane są między innymi za tworzenie i realizowanie modelowych rozwiązań w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną, wdrażanie projektów aktywizacji i integracji społecznej osób wykluczonych, aktywizowanie i integrowanie wspólnot lokalnych oraz wspieranie sektora ekonomii społecznej i wolontariatu.

Nagrody trafiły do siedmiu osób oraz czterech zespołów, w tym do włocławian. W prestiżowym gronie „Stalowych Aniołów” są obecni: zespół pracowników Świetlicy „Zefir” Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku – Aneta Damska, Barbara Łuciuk i Joanna Detmer oraz emerytowana nauczycielka, propagatorka aktywności obywatelskiej, organizatorka akcji charytatywnych i społecznik ściśle współpracujący z Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu – Krystyna Marszałek-Michalska.

W uroczystej gali wręczenia nagród w toruńskim Dworze Artusa uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki oraz członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.  Galę poprzedziło seminarium na temat skutecznego wspierania rodziny, które wygłosiły laureatki poprzednich edycji konkursu: Łucja Andrzejczyk, Ewa Zbelicka oraz Anna Sobiesiak.

Gratulacje dla wszystkich laureatów. Życzymy dalszych sukcesów, niesłabnącego entuzjazmu oraz satysfakcji z niesienia pomocy innym.