Chemiczna firma, chcąc jak najlepiej wywiązywać się z roli odpowiedzialnego pracodawcy i dobrego sąsiada, realizuje własną politykę dobroczynności, która stanowi deklarację postawy otwartości na otoczenie społeczno-kulturowe i naturalne. Spółka przywiązuje szczególną wagę do działań na rzecz dobra wspólnego, inicjując liczne projekty prospołeczne o charakterze edukacyjnym, wychowawczym i artystycznym. Między innymi w tym celu przedsiębiorstwo powołało trzy lata temu Fundację ANWIL dla Włocławka.
Chęć angażowania się na rzecz innych deklarują także członkowie załogi włocławskiej spółki. Dlatego ANWIL postanowił w 2016 r. stworzyć program Pomagam, bo lubię, w ramach którego pracownicy mogą ubiegać się o dofinansowanie autorskich inicjatyw, których celem jest niesienie wsparcia lokalnej społeczności. Wnioski pod względem merytorycznym analizuje specjalnie powołany w tym celu zespół ds. wolontariatu pracowniczego. W ubiegłym roku jego decyzją przyznano środki finansowe 9 projektom, w których uczestniczyło 224 pracowników ANWILU, stanowiących prawie 18 proc. załogi.
Włocławska firma, chcąc w tym roku dodatkowo wesprzeć zaangażowanie swoich pracowników w realizację przedsięwzięć wolontariackich, ogłosiła – za pośrednictwem swojej fundacji korporacyjnej – konkurs ANWIL pomaga, w ramach którego dofinansowanie otrzymało 12 kolejnych projektów zgłoszonych przez załogę spółki. Maksymalna kwotą, jaką wolontariusz z ANWILU mógł otrzymać na realizację autorskiej inicjatywy wyniosła 4 tysiące złotych.
Od ubiegłego roku ANWIL współfinansował łącznie 21 przedsięwzięć, dzięki czemu wolontariusze ze spółki zorganizowali m.in. zajęcia dla dzieci ze świetlic środowiskowych oraz przeprowadzili prace porządkowe i remontowe we włocławskim przedszkolu, pomieszczeniach hufca oraz szpitala. W wielu przypadkach w autorskich projektach pracowników chemicznej firmy – oprócz kolegów i koleżanek z pracy – uczestniczyli także członkowie ich rodzin i znajomi.
źródło:Anwil