Grafika jak poezja

W imieniu Galerii Sztuki “Antresola” w CK “Browar B.” zapraszamy 8 listopada 2018 r. o godz.18.00 wszystkich miłośników sztuki na wernisaż wystawy – Marc Chagall „Grafika jak poezja”
Marc Chagall (1887-1985), a właściwie Mojsza Zacharowicz Szagałow, urodzony w Witebsku, to artysta tworzący przez przeszło osiem dekad XX wieku. Styl Chagalla jest określany jako hybryda kubizmu, fowizmu i symbolizmu, a jego nadprzyrodzone tematy mają znaczący wpływ na surrealistów. Oryginalność Chagalla polega na jego bardzo osobistej syntezie wpływów, które opanował ze wszystkich stron: kultura żydowska, prawosławna, tygiel religijny dawnej Rosji, Stary i Nowy Testament, mitologie antyczne, sceny folklorystyczne, a wszystko to ukazane w onirycznym, angeologicznym nastroju…
Prezentowane w Galerii Sztuki „Antresola” grafiki to 50 kolorowych litografii należących głównie do cyklu VERVE, który ma swój początek w latach 50-tych XX wieku i powstał na potrzeby wydawnictwa artystycznego i literackiego.
Chagall powiedział kiedyś: „Nasz cały świat wewnętrzny jest rzeczywistością – może nawet bardziej rzeczywistą niż świat, który widzimy”. Na tym polega właśnie unikalność stworzonych przez genialnego artystę grafik. Wystawa do 9 grudnia 2018 r.

Zapraszamy.
Na wernisaż o godz. 18.00 – wstęp wolny. Zwiedzanie – bilety 2 zł w kasie CK „Browar B.”