Podwórko na Żabiej

Informujemy, iż rozpoczyna się  cykl wakacyjnych niesztampowych spotkań pod kierunkiem Fundacja Ari Ari i Fundacja Ładowarka & Partnerzy!

21 lipca o godzinie 10:00 zapraszamy mieszkańców Śródmieścia na podwórko Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a.

🏗 Do godziny 14:00 każdy będzie mógł być budowniczym Placu Wolności – który w przyszłym roku, zgodnie z Gminnym Programem Rewitalizacji, zacznie przechodzić zmiany. Prawie 30 000 klocków LEGO posłuży do wykreowania z Waszym udziałem miniatury Placu i jego nowego wyglądu.

🌱 Razem z Zabetonowani zaprosimy najmłodszych na warsztaty tworzenia i malowania betonowych doniczek, w których dzieci zasadzą kwiatki – a efekty swojej pracy zabiorą do domu z poleceniem dbania o roślinki!

🚲 Starsi będą mogli zasadzić “wędrujące drzewa” – 3 sadzonki w dużych betonowych donicach, podróżować będą przez wakacje po mieście rowerami z Rowery Jamróz i “utleniać” włocławskie ulice!
W między czasie od wolontariuszy “Ananasa” pyszna orzeźwiająca lemoniada, a od Delektujemy.pl niekończące się słodkości!

Wstęp wolny

Działania wspierają Mecenasi: JUMP Heaven Włocławek – Park trampolin | Delektujemy.pl | Rowery Jamróz | Chata Polska | Alando

Finansowanie:
Narodowe Centrum Kultury
Urząd Miasta Włocławek | mikrogrant “Śródmieście”

 

Serdecznie zapraszamy

 

Link DO wydarzenia : https://www.facebook.com/events/500987243977425/