Zaproszenie na wystawę w Galerii Sztuki “Antresola”

Galeria Sztuki “Antresola” zaprasza  serdecznie od 17 lipca do 31 sierpnia  2019 r. na wystawę pokonkursową prac uczestników XI Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego

1 marca 2019 r. w Centrum Kultury „Browar B.” odbyła się już XI edycja tego konkursu skierowanego do dzieci i młodzieży z całej Polski. Do rywalizacji przystąpiło, tworząc prace na miejscu, prawie sto osób reprezentujących szkoły, stowarzyszenia kulturalne, domy kultury,placówki opiekuńcze i oświatowe z Włocławka, Radziejowa, Torunia, Płocka, Bydgoszczy i Łodzi. Nadesłano też około 150 rzeźb z gliny z 38 miast Polski, co jest nowym rekordem w historii Konkursu.

                                                                                          

Na wystawie pokonkursowej w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, w Zbiorach Sztuki na ul. Zamczej we Włocławku, prezentowanej od 4 kwietnia do 5 maja 2019 roku, znalazły się tylko prace nagrodzone, wyróżnione oraz zakwalifikowane przez jury Konkursu do ekspozycji.

Teraz, w Galerii Sztuki „Antresola”, zaprezentowany zostanie  cały zbiór figurek, nie tylko tych pokazanych w Muzeum, ale też wszystkich wykonanych i zgromadzonych w ramach XI Konkursu Ogólnopolskiego. Jest to dodatkowe wyróżnienie dla wszystkich uczestników i jeszcze jedna atrakcja dla zainteresowanych tym jakże ciekawym konkursem.

W imieniu organizatorów  serdecznie zapraszamy do zwiedzania, nie tylko uczniów, ale i dorosłych, którzy nie do końca zagubili w sobie dziecięcą wyobraźnię…

Wstęp wolny.