Kto zostanie Człowiekiem bez barier 2019?

Integracja już po raz 17. rozpoczyna poszukiwania osób z niepełnosprawnością, które są aktywne na różnych polach, ale też bezinteresownie pomagają innym i mogą być wzorem do naśladowania dla wszystkich, niezależnie od stopnia sprawności. Kandydata do konkursu “Człowieka bez barier 2019” może zgłosić każdy. Termin naboru zgłoszeń upływa 23 września 2019 r. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Korhnauser-Duda.

Konkurs “Człowiek bez barier” jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji już po raz 17. Jakie cele mu przyświecają? – Nagrodzenie osoby, która całym swoim życiem pokazuje, że można pokonywać bariery i nie trzeba rezygnować ze swoich marzeń z powodu niepełnosprawności; pokazywanie samym osobom z niepełnosprawnością dobrych przykładów tego, co można osiągnąć mając odpowiednią determinację oraz prezentowanie społeczeństwu potencjału osób z niepełnosprawnością – wymieniała cele Konkursu podczas ubiegłorocznej gali finałowej przewodnicząca Jury, prof. Antonina Ostrowska z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN.

Źródło:https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kto-zostanie-czlowiekiem-bez-barier-2019-to-zalezy-rowniez-od-ciebie/wws8mlq?utm_source=l.facebook.com_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2