Letosława Charaszkiewicz – jubileusz 50-lecia pracy twórczej

Po raz trzeci Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku miała zaszczyt gościć jubileuszową wystawę Letosławy Charaszkiewicz, malarki, rysowniczki, projektantki. Artystka pochodzi z Duninowa koło Płocka, ale od dziesiątego roku życia jest mieszkanką Włocławka.

Czerpanie z natury to fundament twórczości Letosławy  Charaszkiewicz, lecz nie jest to równoznaczne z jej wiernym naśladowaniem. Na jubileuszowej wystawie można było zobaczyć przekrój dorobku artystycznego, a także najnowsze kompozycje.

Jej twórczość sięga poza utarty szlak malarstwa i rysunku. Dlatego też wśród prac prezentowanych na wystawie znalazły się kolaże, asamblaże, tkaniny i dzianiny artystyczne, projekty ubiorów i biżuterii, kompozycje recyklingowe.

Artystka otrzymała z okazji Jubileuszu specjalne podziękowania od władz miasta oraz od Dobrzyńsko-Kujawskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Źródło:http://tu.wloclawek.pl/letoslawa-charaszkiewicz-jubileusz-50-lecia-pracy-tworczej-foto/?fbclid=IwAR3HCqm-VCKXzFl5dVNj9hUiJjLGNaDiwCD24642PDQDr-SAohEBB17Dito