Podsumowanie VI Anwil Półmaratonu Włocławek.

VI Anwil Półmaraton za nami, mamy nadzieję, że wielu z Was osiągnęło życiowe rekordy i przez następny rok będzie pokonywało dziesiątki kilometrów na trasach biegowych. Pogoda sprzyjała i impreza okazała się nie tylko sportowym, lecz także organizacyjnym sukcesem. W tym roku w imprezie wzięła udział  rekordowa ilość zawodników, którzy wystartowali punktualnie o godz. 11:00.

400 biegaczy z całej Polski, ale także zawodnicy zagraniczni, pokonali wiodącą ulicami Włocławka trasę o długości 21 097 metrów. Trasę najszybciej pokonał, pochodzący z Kenii Mathew Kosgei.

Jak co roku w imprezie brali także udział nieco młodsi biegacze. W serii biegów „Anwilki na Start” wzięły udział dzieci w wieku od czterech do 12 lat. Podobnie jak na dorosłych zawodników, także i na nich czekały pamiątkowe medale, oraz dyplomy.

Udało nam się zmobilizować wolontariuszy. „Wolontariusze, bez Was nie byłoby tej imprezy!” – to nie jest tylko powtarzane od wielu lat hasło, to fakt. Wielu z Was przez kilka godzin z energią pomagało biegaczom na punktach odżywiania lub z uśmiechem zawieszało na szyjach upragnione medale. Inni patrzyli na bieg tylko z perspektywy depozytu. Byliście na starcie i mecie, na trasie biegu głównego, dziesiątki  i przy biegach dla dzieci. Kilkadziesiąt osób pracowało w biurze zawodów i na stadionie– a przecież tyle innych rzeczy moglibyście zrobić w tą słoneczną niedzielę.

Niektórych z Was widać podczas imprezy głównie przez efekty Waszej pracy – chłopaki pomagający przy rozstawianiu infrastruktury i zadaniach specjalnych i dziewczyny odbierające, często niełatwe, telefony. Wy macie mniej okazji, aby przybić komuś piątkę – więc przybijamy. Szkolne koła wolontariatu, organizacje pozarządowe, Ananasy, harcerze i ponad 20 km trasy, na której dzięki Wam biegacze mogli czuć się bezpiecznie. Jeszcze ktoś? Ktoś jeszcze pakuje kilkaset  pakietów startowych przed biegiem, odpowiada na pytania , przygotowuje dekoracje i opiekuje się faworytami. To Wy to robicie.

My dla sukcesu tej wyjątkowej imprezy pracowaliśmy kilka tygodni wcześniej, zmobilizowaliśmy osoby prywatne, fanów sportu, nauczycieli,  kontaktowaliśmy się z każdym chętnym, byliśmy wszędzie tam, gdzie ktoś mógł nam pomóc. Wolontariat w naszym mieście wciąż się rozwija i wzrusza nas to. Nie mamy możliwości wymieniania tutaj każdego z Was z imienia, więc… Drogi wolontariuszu, jeżeli czytasz ten wpis, to wiedz, że myślimy właśnie o Tobie. DZIĘKUJEMY!

Wspierały nas Kluby Wolontariatu z:

II LICEUM  OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

I LICEUM  OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

ZESPOŁU SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH

ZESPOŁU SZKÓŁ AKADEMICKICH

ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH

GRUPY ANANAS MOŻESZ LICZYĆ Z CENTRUM

LEKKOATLETYCZNEGO  KLUBU SPORTOWEGO VECTRA

ORAZ  MIEJSKIEGO PRZEDSIĘBIORSTWA ENERGETYKI CIEPLNEJ .

 

Poniżej źródło, filmik oraz  link do fotorelacji:

https://nwloclawek.pl/artykul/anwil-polmaraton-wloclawek/780447

https://q4.pl/aktualnosci/2019/10/07/mathew-kosgei-najlepszy-w-6-anwil-polmaraton-wloclawek