One for all, all for one. Program mentoringowy

One for all, all for one. Program mentoringowy

Konsorcjum organizacji społecznych działających na rzecz uchodźców i migrantów w Polsce zaprasza do udziału w 9-miesięcznym programie mentoringowym.

One for all, All for one (ang. jeden za wszystkich, wszyscy za jednego) to bezpłatny program skierowany do osób, które w mniejszych miastach i miasteczkach w Polsce wspierają mieszkających tam  imigrantów.

Przez 9 miesięcy specjaliści na codzień pracujący z migrantami pomogą ci udoskonalić twoje kompetencje, poszerzyć wiedzę i zbudować bazę kontaktów.

Program jest bezpłatny, a w ramach oferowanego wsparcia jest .min.:

  • stworzenie indywidualnego programu dokształcenia/wsparcia
  • mentoring 1:1 w cyklu 8-miesięcznym (spotkania, telefon, skype)
  • wizyty robocze przez ekspertów i ekspertki z Konsorcjum;
  • konsultacje merytoryczne z zakresu: legalizacja pobytu, prawo pracy, procedury urzędu miasta, urzędu stanu cywilnego, kwestie bytowe: mieszkanie, zdrowie, edukacja, pomoc socjalna i in.
  • wsparcie z zakresu zdobywania funduszy, pracy z osobami z innych kultur, prowadzenia organizacji społecznej, budowanie partnerstw lokalnych, współpraca z samorządem;
  • webinaria prawnicze
  • porady telefoniczne lub e-mailowe doświadczonych organizacji Konsorcjum, kontakt telefoniczny, skype, e-mail.

 

Zgłoś się: https://hf.org.pl/ao/index.php?id=2473

Rekrutacja trwa do 5 lutego.

Organizatorem programu jest  Konsorcjum organizacji społecznych działających na rzecz uchodźców i migrantów, w którego skład wchodzą: Fundacja Polska Gościnność (grupa Chlebem i Solą), Fundacja Nasz Wybór, Stowarzyszenie Homo Faber, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Stowarzyszenie Nomada, Fundacja Centrum Badań Migracyjnych / Migrant Info Point, Polskie Forum Migracyjne, Uchodźcy Info, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Amnesty International Polska.