Kampania “1% Zostawiam we Włocławku” trwa nadal

Przypominany o trwającej Kampanii “1% Zostawiam we Włocławku”.
Serdeczne zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na nasze włocławskie OPP.

W tym roku ze względu na wyjątkową sytuację spowodowaną stanem epidemii koronawirusa kampania 1 % Zostawiam we Włocławku będzie prowadzona do końca maja 2020 r.

Czas składania rozliczeń podatkowych 1% na OPP wydłużony został do 1 czerwca 2020r.

“Wsparcie organizacji pożytku publicznego kwotą 1% podatku będzie możliwe również w przypadku złożenia zeznania PIT za 2019 r. lub oświadczenia PIT-OP po terminie, co umożliwia art. 15zzj Tarczy Antykryzysowej Musi to jednak nastąpić nie później niż do 1 czerwca 2020 r., a ewentualne korekty tego zeznania do 30 czerwca 2020 r. Dodatkowym warunkiem przekazania przez naczelnika urzędu skarbowego tej kwoty do organizacji pożytku publicznego będzie zapłata przez podatnika podatku w pełnej wysokości do 30 czerwca 2020 r.”

Źródło: pozytek.gov.pl

1% podatku to pieniądze, o których przeznaczeniu Ty decydujesz. Dzięki temu, zamiast do skarbu państwa, kwota ta może trafić do wybranej przez Ciebie organizacji pożytku publicznego (OPP).

W 2019 roku ponad 14,5 milionów Polek i Polaków przekazało 1% podatku: dało to ponad 874 milionów złotych!

W 2019 roku włocławskie organizacje pożytku publicznego dzięki hojności podatników z Włocławka i okolic otrzymały wsparcie w wysokości 977 856,51 złotych z 1% podatku. To bardzo duża kwota, ale jesteśmy przekonani, że w tym roku dzięki staraniom uda się pobić rekord?

Nie wiesz jakiej organizacji przekazać swój 1%?
Zastanawiasz się, czy i jak to zrobić?

Odwiedź :
https://cop.wloclawek.pl/1-procent-podatku/
przeszukaj spis organizacji pożytku publicznego OPP, z opisem misji i głównych obszarów działania
dowiedz się, jak w czterech krokach wybrać OPP
znajdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, związane z 1%.

🍀Pamiętaj: każda − nawet najdrobniejsza kwota − przekazana przez Ciebie organizacji pożytku publicznego, ma dla niej znaczenie.

Wybierz mądrze!