Trzymamy kciuki za Bazę Przygody włocławskich harcerzy

2,5 miliona złotych może wynieść modernizacja siedziby harcerzy z Włocławka. To Baza Przygód na Słodowie. Hufiec ZHP ubiega się o środki unijne na ten cel.

Sześć lat temu na mocy uchwały Rady Miasta we Włocławku harcerze kupili budynek przy ul. Szpitalnej za 1 procent jego wartości. W obiekcie do 2013 roku mieściła się izba wytrzeźwień. 2,5 miliona złotych może wynieść modernizacja siedziby harcerzy z Włocławka. To Baza Przygód na Słodowie. Hufiec ZHP ubiega się o środki unijne na ten cel.

– Projekt zakłada, że budynek będzie nowoczesny, energooszczędny – dodaje Piotr Walburg. – Pozwoli nam na ugoszczenie czterdziestu osób, organizację na przykład zielonej szkoły w sercu miasta przy Słodowie. Chcemy uzupełnić ofertę aktywnego wypoczynku. Samo Słodowo wpisuje się w profil naszej działalności harcerskiej. Jest gdzie zorganizować podchody, jest też miejsce na ognisko.

„Wiemy dobrze, że była to dobra decyzja, bo harcerze we Włocławku znaleźli swoje miejsce i robią tam dużo dobrej roboty wychowawczej” – napisał na Facebooku Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta Włocławka.

 

Szczegóły na stronie.