WAŻNE PRZYPOMNIENIE: MIESZKAŃCY ŚRÓDMIEŚCIA MOGĄ STARAĆ SIĘ O MIKROGRANTY

Wartość wsparcia udzielonego przez Urząd Miasta Włocławek może wynieść nawet 2500 zł. Jeśli na podwórku brakuje ławki, huśtawki dla dzieci lub mini-ogródka mieszkańcy mogą złożyć wniosek o mikrogrant i wspólnie z sąsiadami zmienić oblicze włocławskiego Śródmieścia.

Działanie realizowane jest w ramach Programu wsparcia projektów lokalnych, który jest jednym z elementów Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. O mikrogrant mogą wystąpić m.in. złożone z mieszkańców grupy nieformalne, organizacje pozarządowe oraz instytucje. Warto pamiętać, że chcąc zrealizować swój projekt należy uzyskać zgodę właściciela lub zarządcy terenu.

Regulamin Programu wsparcia projektów lokalnych dopuszcza dofinansowanie różnych form aktywności mieszkańców, jednak z uwagi na obecną sytuację epidemiczną i obostrzenia związane z organizacją wydarzeń z udziałem mieszkańców, w najbliższym czasie szczególnie doceniane będą projekty związane z aranżacją przestrzeni.

Szczegółowe informacje na ten temat są opublikowane: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,siegnij_po_mikrogrant_i_zmien_oblicze_srodmiescia_,898.html