Apel o pomoc w postaci honorowego oddawania krwi.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku zwraca się do mieszkańców Włocławka z apelem o pomoc w postaci honorowego oddawania krwi.

Okres wakacyjny to czas zwiększonego zapotrzebowania na krew i jej składniki. Sezon letni związany jest ze zwiększonym ruchem turystycznym, co z kolei wiąże się ze wzmożoną liczbą wypadków. Dodatkowo z powodu aktualnej sytuacji epidemiologicznej Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaczynają borykać się ze znacznie zmniejszoną liczbą krwiodawców. Ta przekłada się na topniejące zapasy krwi. Obecnie potrzebna jest każda grupa krwi.

We współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Włocławku, PCK zachęca do uczestnictwa w Otwartej Akcji Poboru Krwi, organizowanej przez ks. Janusza Bartczaka dnia 23.08.2020 r. (niedziela) w godzinach od 8:30 do 13:00 przed kościołem pw. św. Józefa na ul. Promiennej 10.

Ponadto, aby oddać krew można się zgłaszać każdego dnia – w pn.,wt.,czw.,pt.- w godz. 7.30 – 11.30 oraz w śr.- w godz.7.30 – 17.00 do RCKiK we Włocławku na ul. Lunewil 15.

Pomóc może każda zdrowa osoba między 18 a 65 rokiem życia ważąca ponad 50 kilogramów oraz posiadająca przy sobie dowód osobisty.

Za: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/15667/apel-do-honorowych-krwiodawcow?fbclid=IwAR01rxoGEj5XfkCf7JzwRI9CAnYLcyRmlP-m9FGr0ozMPNHNrYFyX-ZUpRk