Trzy rady dotyczące cyfrowej higieny

Zapanuj nad swoim telefonem.

Facebook, Instagram, e-maile lub nowe promocje w sklepach, lista powiadomień jest długa. Wszystkie te notyfikacje sprawiają, że nasz wypoczynek jest przerywany i praca jest mniej efektowna. Zadbać o higienę cyfrową jest trudno, jednak nie jest to niewykonalne.

OGRANICZ ILOŚĆ POWIADOMIEŃ

Czas spędzony w aplikacji stanowi kartę przetargową dla deweloperów, tak aby użytkownicy smartfonów zaglądali do ich produktów jak najczęściej. Możesz się bronić, wystarczy zagłębić się w ustawienia telefonu lub aplikacji. Pamiętaj jednak, że wyłączenie powiadomień nie wyeliminuje problemu. Jedną z rewolucji będzie wyciszenie powiadomień z Messengera lub innych aplikacji, dzięki temu po usłyszeniu dzwonka w komunikatorze nie sięgniesz po telefon do kieszeni.

WYZNACZ GRANICE KORZYSTANIA Z APLIKACJI

Pierwszym sposobem jest sprawdzenie czy telefon ma możliwość monitorowania czasu pracy aplikacji i blokowania po przekroczeniu ustalonego limitu. Opcja ta pozwala użytkownikowi na ustawienie różnych limitów dla określonych aplikacji w poszczególne dni.

Drugim sposobem są aplikacje SCREEN TIME czy QUALITYTIME, które pozwalają zarządzać spędzonym czasem w włączonym ekranem. Ustawiając dzienny limit np. na godzinę możemy sprawdzić ile czasu poświęcamy danym aplikacjom.

DOPAMINOWY DETOKS

Pojęcie ma sprawić, że ponownie odnajdziemy małe przyjemności w życiu. Korzystanie z mediów społecznościowych i aplikacji wpływa na produkcję dopaminy w organizmie, to wynika ze skomplikowanych mechanizmów powiadomień i reakcji.

Telefony komórkowe weszły do naszych codziennych aktywności, ale nie możemy zapominać ile cennego czasu nam zabierają.

Zadajmy sobie pytanie, czy to człowiek bardziej kontroluje smartfon czy na odwrót

TY TU RZĄDZISZ NIE POZWÓL ABY TELEFON ZAWŁADNĄŁ TWOIM ŻYCIEM!!!!