Pracownia NGO 2020 zaprasza na webinarium

Pracownia NGO 2020 – działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim Zapraszają do udziału w warsztatach,       Zoom  pierwsze kroki oraz inne aplikacje, dzięki którym w czasie pandemii możliwe jest zdalne prowadzenie spotkań, szkoleń i innych działań.

Termin szkolenia: 12 listopada 2020 (czwartek) od 17.00 do 20.00

Miejsce: online

Zakres programowy: Zoom (pierwsze kroki)

  1. Wprowadzenie: przegląd głównych aplikacji umożliwiających kontakty nie-bezpośrednie,
  2. Które aplikacje do czego mogą być najbardziej przydatne w praktyce,
  3. Co to jest i do czego służy ZOOM,
  4. Jak założyć konto,
  5. Jak pobrać i zainstalować ZOOM,
  6. Omówienie głównych opcji menu,
  7. Stworzenie nowego spotkania i zaproszenie uczestników,
  8. Wersja płatna i bezpłatna- co wybrać?
  9. Omówienie głównych funkcjonalności spotkania
  10. Tworzenie kalendarza spotkań.

DO KOGO SKIEROWANE JEST SPOTKANIE?

Szkolenie skierowane jest do uczestników, którzy do tej pory nie mieli do czynienia, lub tylko w niewielkim stopniu z programami umożliwiającymi kontakt w tzw. formule zdalnej , główny cel warsztatu skupiony zostanie na zapoznaniu w praktyce z programem Zoom. Szkolenie ukierunkowane jest na zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających na samodzielne tworzenie spotkań i szkoleń on-line.

Uczestnicy poznają krok po kroku w jaki sposób założyć konto, pobrać i zainstalować program Zoom, następnie nauczą się jak utworzyć spotkanie i zaprosić innych uczestników, omówienie funkcji Zooma podczas spotkania. Przyjrzenie się również ustawieniom programu. Aplikacja Zoom pomaga w spotkaniach na odległość, co jest szczególnie ważne w czasach pandemii.

PROWADZĄCA SZKOLENIE

warsztaty poprowadzi: Magdalena Małkiewicz – informatyczka, trenerka NGO, miłośniczka rękodzieła, szczególnie dziergania na drutach, współorganizatorka ogólnopolskiego spotkania dziewiarek „Drutozlot”

Aby wziąć udział należy przesłać na adres tsas@tsas.torun.pl wypełnioną Kartę zgłoszeniową. Liczba uczestników jest ograniczona: do max 15 osób ze względu na warsztatową formę zajęć.

Karta zgłoszeniowa: Karta-zgłoszenia-_12-11-2020