Ruszyło głosowanie w budżecie obywatelskim 2021

Dziś (16 listopada) rusza głosowanie na Włocławski Budżet Obywatelski 2021. Do wyboru jest 37 inwestycji w trzech kategoriach. Na realizację najpopularniejszych miasto przeznaczy 4 mln zł.

W puli Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok są 4 mln zł. Mieszkańcy zgłosili ponad 50 propozycji, a 38 pozytywnie przeszło weryfikację i zostało skierowanych pod głosowanie.

Projekty są podzielone na trzy kategorie – zieloną, instytucjonalną (po sześć projektów) i ogólnomiejską (26 projektów). Na realizację pomysłów z kategorii zielonej i instytucjonalnej miasto zamierza przeznaczyć po 1 mln zł. W puli ogólnomiejskiej do wydania będą 2 mln zł.

JAK GŁOSOWAĆ?

Głosowanie potrwa do 30 listopada. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, głosować można tylko drogą elektroniczną (TUTAJ).

Każdy z mieszkańców może zagłosować na jeden projekt z każdej w trzech kategorii. Aby głos był ważny, nie trzeba jednak wybierać projektów ze wszystkich kategorii.

Każdy, kto chce zagłosować, musi podać w formularzu imię i nazwisko, adres oraz numer wybranego projektu. Głos zostanie uznany za nieważny, jeśli mieszkaniec nie wypełni wszystkich wymaganych pól, zrobi to błędnie lub poda kilka numerów projektów z tej samej kategorii.

KIEDY WYNIKI I REALIZACJA?

Wyniki głosowania powinny zostać ogłoszone przed końcem 2020 r. Projekty z największą liczbą głosów będą realizowane w 2021 r.

Do realizacji zostaną skierowane projekty, które uzyskały największą liczbę ważnych głosów (do wyczerpania kwoty przeznaczonej na przedsięwzięcia z danej kategorii). Co ważne, na listę do realizacji trafią tylko projekty, które uzyskały co najmniej 100 głosów.