TSAS zaprasza na kolejne szkolenia

Pracownia NGO 2020 –  działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim

TSAS  realizując zadanie Pracownia NGO 2020 na zlecenie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego,  po raz kolejny w tym roku –  serdecznie zaprasza  na  szkolenia w formie zdalnej przygotowane dla  3 sektora –

24 listopada 2020 ( 17:oo-20:oo) :

Komunikacja w organizacji

Dokonując ewaluacji w organizacji zawsze w czołówce problemów lub słabych stron pojawia się komunikacja. Dlaczego? Dlatego, że jest ona niezwykle ważna dla każdego członka organizacji a dobre nią zarządzanie przynosi sukces.

Zapraszam do pochylenia się nad tematem komunikacji w organizacji by rozwijać siebie, podnosić jakość działania naszych ngo i budować społeczność zaangażowaną w realizację ich misji.

Szkolenie skierowane do liderów, koordynatorów, członków zarządu, osób pracujących na stanowiskach kierowniczych i entuzjastów tematu.   ( – Anna Leszczyńska)

Program :

 • O komunikacji w organizacji pozarządowej.
 • Głuchy telefon czyli o komunikacji wewnętrznej w organizacji.
 • Jak cię widzą tak cię piszą – rola komunikacji zewnętrznej.
 • Komunikacja a budowanie zespołu.
 • 2 słowa o konflikcie.

25 listopad 2020 ( 17:oo-20:oo):

Zoom – pierwsze kroki oraz inne aplikacje umożliwiające zdalne prowadzenie spotkań, szkoleń organizowanych w dobie pandemii przez ngo

Program: 

 1. Wprowadzenie: przegląd głównych aplikacji umożliwiających kontakty nie-bezpośrednie
 2. Które aplikacje do czego mogą być najbardziej przydatne w praktyce?
 3. Co to jest i do czego służy Zoom?
 4. Wersja płatna i bezpłatna – co wybrać?
 5. Jak założyć konto.
 6. Jak pobrać i zainstalować Zoom.
 7. Omówienie głównych opcji menu.
 8. Stworzenie nowego spotkania i zaproszenie uczestników.
 9. Omówienie głównych funkcjonalności spotkania.
 10. Tworzenie kalendarza spotkań.

Szkolenie skierowane jest do uczestników, którzy do tej pory nie mieli do czynienia, lub tylko w niewielkim stopniu z programami umożliwiającymi kontakt w tzw. formule zdalnej ( on line), główny cel warsztatu skupiony zostanie na zapoznaniu w praktyce  z programem Zoom.  Szkolenie ukierunkowane jest na zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających na samodzielne tworzenie spotkań i szkoleń on-line. Uczestnicy poznają krok po kroku w jaki sposób założyć konto, pobrać i zainstalować program Zoom. Następnie nauczą się jak utworzyć spotkanie i zaprosić innych uczestników. Następnie omówimy funkcje Zooma podczas spotkania. Przyjrzymy się również ustawieniom programu.  Aplikacja Zoom pomaga w spotkaniach na odległość, co jest szczególnie ważne w czasach pandemii. ( – Magdalena Małkiewicz)

Aby wziąć udział należy przesłać na adres tsas@tsas.torun.pl  wypełnioną Karta_ Zgłoszenie uczestnictwa Liczba uczestników jest ograniczona: do max 25 osób ze względu na warsztatową formę zajęć. Uczestnicy będą mieli możliwość nie tylko poznania – uzyskania wiedzy, ale też przećwiczenia w praktyce podczas szkolenia swoich umiejętności. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizator w dniu 24 i/lub 25 listopada prześle każdemu/ każdej uczestnikowi/uczestniczce link do szkolenia wraz z instrukcją omawiającą sposób dołączenia do grupy szkoleniowej on-line.

Warsztaty z aplikacji zdalnych poprowadzi: Magdalena Małkiewicz  – informatyczka, trenerka NGO, miłośniczka rękodzieła, szczególnie dziergania na drutach, współorganizatorka ogólnopolskiego spotkania dziewiarek „Drutozlot”

Warsztaty z komunikacji poprowadzi: Anna Leszczyńska – pedagog, trener, specjalista w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, przez 20 lat zarządzała jedną z największych organizacji pozarządowych w kujawsko-pomorskim, reprzentuje organizacje pozarządowe w różnych gremiach międzysektorowych, przede wszystkim w Radzie Działalności Pożytku Publicznego Woj. Kujawsko-Pomorskiego, kocha wszystko co włoskie a najbardziej cappuccino.

 

Kontakt do organizatora:

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej – TSAS, mail: tsas@tsas.torun.pl    ,   telefon: 515 276 454