Warsztaty online pn.: „Zoom – pierwsze kroki oraz inne aplikacje umożliwiające zdalne prowadzenie spotkań, szkoleń organizowanych w dobie pandemii przez ngo”. 

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej zaprasza po raz drugi na warsztaty online pn.: „Zoom – pierwsze kroki oraz inne aplikacje umożliwiające zdalne prowadzenie spotkań, szkoleń organizowanych w dobie pandemii przez ngo”. 

Poniżej prezentujemy pełną treść zaproszenia:

Pracownia NGO 2020 – działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim

W związku z dużą potrzebą takich zajęć  – postanowiliśmy zareagować od razu i utworzyliśmy kolejną grupę warsztatową –  Zapraszamy: )  przedstawicieli i przedstawicielki 3 sektora z naszego regionu kuj-pom; do udziału w warsztatach „Zoom – pierwsze kroki oraz inne aplikacje umożliwiające zdalne prowadzenie spotkań, szkoleń organizowanych w dobie pandemii przez ngo”  – kolejny termin, gdzie jeszcze są miejsca to 15 listopada 2020 ( niedziela)  – od 16.oo do 19.oo    Na zajęcia w terminie 12 listopada – nie przyjmujemy już zgłoszeń.

Termin: 15 listopada  2020 (niedziela) od 16.00 do 19.00

Miejsce: on-line

Zakres programowy:Zoom – pierwsze kroki

  1. Wprowadzenie: przegląd głównych aplikacji umożliwiających kontakty nie-bezpośrednie
  2. Które aplikacje do czego mogą być najbardziej przydatne w praktyce?
  3. Co to jest i do czego służy Zoom?
  4. Wersja płatna i bezpłatna – co wybrać?
  5. Jak założyć konto.
  6. Jak pobrać i zainstalować Zoom.
  7. Omówienie głównych opcji menu.
  8. Stworzenie nowego spotkania i zaproszenie uczestników.
  9. Omówienie głównych funkcjonalności spotkania.
  10. Tworzenie kalendarza spotkań.

Szkolenie skierowane jest do uczestników, którzy do tej pory nie mieli do czynienia, lub tylko w niewielkim stopniu z programami umożliwiającymi kontakt w tzw. formule zdalnej ( on line) , główny cel warsztatu skupiony zostanie na zapoznaniu w praktyce  z programem Zoom.  Szkolenie ukierunkowane jest na zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających na samodzielne tworzenie spotkań i szkoleń on-line. Uczestnicy poznają krok po kroku w jaki sposób założyć konto, pobrać i zainstalować program Zoom. Następnie nauczą się jak utworzyć spotkanie i zaprosić innych uczestników. Następnie omówimy funkcje Zooma podczas spotkania. Przyjrzymy się również ustawieniom programu.  Aplikacja Zoom pomaga w spotkaniach na odległość, co jest szczególnie ważne w czasach pandemii.

Aby wziąć udział należy przesłać na adres tsas@tsas.torun.pl  wypełnioną Kartę zgłoszeniową. Liczba uczestników jest ograniczona: do max 25 osób ze względu na warsztatową formę zajęć. Uczestnicy będą mieli możliwość nie tylko poznania – uzyskania wiedzy, ale też przećwiczenia w praktyce podczas szkolenia swoich umiejętności.Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizator w dniu 14 listopada prześle każdemu/ każdej uczestnikowi/uczestniczce link do szkolenia wraz z instrukcją omawiającą sposób dołączenia do grupy szkoleniowej on-line.

warsztaty poprowadzi:Magdalena Małkiewicz  – informatyczka, trenerka NGO, miłośniczka rękodzieła, szczególnie dziergania na drutach, współorganizatorka ogólnopolskiego spotkania dziewiarek „Drutozlot”

Kontakt do organizatora:

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej – TSASmail: tsas@tsas.torun.pl    ;   telefon: 515 276 454