Zaproszenie na webinar, jak rozumieć i oswajać dziecięce lęki

KIEDY

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zaprasza na webinar poświęcony tematyce rozumieniu i oswajaniu dziecięcych lęków, webinar odbędzie się 2 grudnia 2020 roku w godzinach od 18 do 19:30.

Lęk separacyjny, lęk przed obcymi i przed ciemnością, nocne potwory pod łóżkiem…dzieci mają różne lęki, a my dorośli często właśnie tych lęków się…lękamy. Rodzice nie wiedzą jak je rozumieć, jak je przyjmować, jak pomóc dziecku, które się boi. Często reagują bezradnością, zniecierpliwieniem, zagadywaniem, umniejszaniem.

DO KOGO SKIEROWANY JEST WEBINAR

Na webinar zaproszeni są rodzice dzieci do lat 6 do rozmowy o lęku – opowiemy, czym jest lęk, dlaczego jest ważny w rozwoju dziecka, czym się różni od strachu, jak rozumieć dziecięce lęki, jak reagować, by wspierać poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie u dziecka. Będzie też czas na pytania i refleksje.

PROWADZĄCE SPOTKANIE

Spotkanie poprowadzą ekspertki Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę: psycholożka Magda Winiarska-Smoczyńska na co dzień pracująca w rodzicami małych dzieci w naszej placówce, w Centrum Dziecka i Rodziny oraz socjolożka i koordynatorka Centrum Dziecka i Rodziny Urszula Kubicka-Kraszyńska.

Wydarzenie będzie miało formę online.

Zgłoszenia można przesyłać na adres: anna.kozik@fdds.pl
Osoby, które się zgłoszą otrzymają potwierdzenie i link do spotkania.