Rusza XXIV edycja Konkursu „Dobroczyńca Roku”

KIEDY?

Od 11 stycznia 2021 roku organizacje pozarządowe będą mogły zgłaszać firmy i fundacje korporacyjne do XXIV edycji Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”.

DLA KOGO STATUETKA?

Na statuetkę mają szansę małe, średnie i duże firmy, realnie zaangażowane w projekty społeczne – począwszy od wspierania lokalnych inicjatyw, poprzez prowadzenie wolontariatu pracowniczego, działania na rzecz środowiska naturalnego, aż po finansowania dużych przedsięwzięć dobroczynnych.

Kapituła nagrodzi w tym roku również firmy zaangażowane w przeciwdziałanie skutkom pandemii. Do kategorii specjalnej „Walka ze skutkami pandemii Covid-19”, mogą zgłaszać się firmy i fundacje korporacyjne . Wnioski można składać od 11 stycznia do 8 lutego. Na naszej stronie dobroczyncaroku.pl już można pobrać dokumenty. Hasło tegorocznej edycji to Bohaterowie społecznego zaangażowania! .

FIRMY

W Polsce jest wiele firm, które samodzielnie, lub we współpracy z organizacjami pozarządowymi, realizują wartościowe projekty społeczne. Warto, aby dowiedziała się o nich cała Polska. Każdy projekt firmy, który jest skutecznym pomysłem na czynienie dobra, mądrym wsparciem lub angażuje pracowników w wolontariat, ma szansę zostać nagrodzony przez Kapitułę.

W kategoriach Rozwój lokalny, Edukacja, Ekologia, Sport, Zdrowie, Pomoc społeczna mogą być zgłaszane przedsiębiorstwa prywatne, państwowe i fundacje utworzone przez firmy, działające na terenie Polski. Zgłoszenia mogą być przesłane wyłącznie przez organizacje pozarządowe.  Wystarczy przeczytać regulamin i wypełnić elektroniczny wniosek zgłoszeniowy na stronie wniosek.dobroczyncaroku.pl Każde zgłoszenie zostanie ocenione przez ekspertów. To oni wskażą najlepsze zgłoszenia, a spośród nich Kapituła Konkursu wybierze laureatów.

„Walka z Covid19” czyli bohaterowie społecznego zaangażowania

Do kategorii specjalnej „Walka ze skutkami pandemii Covid-19”, firmy i fundacje korporacyjne mogą zgłaszać się same. W ciągu ostatniego roku powstało w firmach wiele programów, akcji i inicjatyw – od pomocy finansowej dla szpitali, poprzez sieci wzajemnej pomocy, po platformy ułatwiające dzielenie się wiedzą i kompetencjami. Dlatego Kapituła Konkursu po raz drugi nagrodzi zgłoszone inicjatywy w kategorii specjalnej. W zeszłym roku nagrody za działania w czasie pandemii otrzymały m.in. akcje „#Niezwalniajmy”, „Wzywamy posiłki”, „Eksperci pomagają” czy „Biznes szpitalom”. 

WNIOSKI

Wnioski konkursowe można pobrać i składać na stronie: dobroczyncaroku.pl

ORGANIZATOR

Organizatorem Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku” jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

FUNDATOR KONKURSU

Fundatorem Konkursu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

PRAWIDŁOWOŚĆ KONKURSU

Nad prawidłowością przebiegu procedur Konkursu czuwa firma EY.

PARTNERZY

Partnerami dwudziestej czwartej edycji Konkursu są Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”Business Centre Club, Global Compact Network Poland, Pracodawcy RP, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Forum Darczyńców.

Partnerzy branżowi: portal organizacji pozarządowych ngo.pl, CR Navigator, Marketing przy kawie, egospodarka.pl, Nowy Marketing, HR na obcasach, HR Polska.