Trwają zapisy do Programu Menedżerowie NGO PROMENGO

Do wtorku 2 lutego 2021 trwają zgłoszenia do Programu Menedżerowie NGO PROMENGO – rocznego, bezpłatnego kursu zarządzania organizacjami pozarządowymi.

Dlaczego warto się uczyć w czasach pandemii?

DLA KOGO PROMENGO
Do programu zaproszone są osoby, które wierzą, że do dobrego, efektywnego i sprawnego kierowania nie wystarczą: zapał, entuzjazm i poświęcenie, ale też niezbędna jest konkretna wiedza i umiejętności. Aplikujące osoby powinny aktualnie pełnić funkcje menedżerskie w organizacjach pozarządowych oraz móc wykazać się minimum 2-letnim doświadczeniem w zarządzaniu. Promengo zostało przygotowane dla osób, które pracują w doświadczonych organizacjach – posiadających stały zespół i własny majątek.

Cykl szkoleń obejmuje 9 obszarów tematycznych: fundraising, zarządzanie zespołem, planowanie strategiczne, elementy prawa w praktyce organizacji pozarządowych, zarządzanie zasobami ludzkimi, marketing, zarządzanie projektami, zarządzanie finansami i umiejętności interpersonalne.

Udział w programie to ok. 260 godzin nauki, w tym ok. 140 godzin przeznaczonych na szkolenia stacjonarne oraz ok. 120 godzin na samodzielną naukę online oraz wykonywanie zadań zaliczeniowych. Decyzja o tym, czy dane zajęcia będą organizowane w formie stacjonarnej czy zdalnej zależeć będzie od aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Otwarcie programu odbędzie się 26 lutego 2021 natomiast ostatni zjazd szkoleniowy zaplanowaliśmy na początek grudnia bieżącego roku.

WIĘCEJ INFORMACJI

Przed wysłaniem aplikacji osoby zainteresowane proszone są o zapoznanie się z informacjami na stronie internetowej w zakładce Promengo. Szczególnie istotny jest harmonogram zajęćregulamin programu oraz opis kryteriów, które powinny spełnić osoby aplikujące.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ

Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić i wysłać do wtorku 2 lutego 2021. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 15 lutego 2021 r.