Spraw, aby Święta były godne, a nie głodne

Bank Żywności już od ponad 20 lat wspiera osoby w trudnej sytuacji życiowej pozyskując dla nich żywność. W naszym kraju 1,6 mln osób dotyka skrajne ubóstwo. Na co dzień muszą się mierzyć z dylematami czy pieniądze wydać na rachunki, leki czy jedzenie. Pandemia przyczyniła się jeszcze dodatkowo do pogorszenia ich sytuacji – utrata pracy, bankructwa firm, przymusowa izolacja spowodowały, że potrzebujących przybywa i coraz więcej ich zwraca się o pomoc do Banków Żywności.

Obecnie wielkimi krokami zbliżają się kolejne Święta Wielkanocne. Dlatego Banki Żywności pragną, aby stoły wielkanocne osób potrzebujących zapełnione były jedzeniem. Możemy ich w tym wspomóc i uratować Święta podarowując osobom w trudnej sytuacji życiowej produkty o długim terminie ważności, takie jak: olej, mąka, majonez, żurek, przetwory czy słodycze

Jak to zrobić??

Klikając POMAGAM mogą Państwo kupić symboliczny koszyk artykułów. Dzięki pozyskanym środkom zakupiona zostanie  żywność i przekazana do podopiecznych organizacji pomocowych, z którymi współpracują Banki Żywności oraz do osób na kwarantannie i poszkodowanych przez pandemię. Dla każdego darczyńcy przygotowana została w ramach podziękowania świąteczna inspiracja kulinarna w formie e-booka – przepisy podarował partner zbiórki – marka Winiary.

Razem sprawmy, żeby te Święta były godne, a nie głodne. DZIĘKUJEMY!

Źródło: https://zbiorkazywnosci.pl/