Podnieś swoje kompetencje cyfrowe

RetroMedia Agencja Kreatywna zaprasza na serię bezpłatnych szkoleń  z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych realizowanych w ramach akcji społecznej Latarnicy2020.pl

Akcja ma na celu zwiększenie świadomości w obsłudze komputera, smartphone’a i internetu. Zwłaszcza ma ona zaktywizować osoby wykluczone cyfrowo lub takie które określają się jako nietechniczne i nie nadążają za zmianami technologicznymi. Wbrew pozorom problem jest spory i dotyka nie tylko osób starszych, ale także dorosłych w średnim wieku oraz osoby młode, które pozornie powinny być za pan brat z wszystkim nowinkami technologicznymi.

Podczas szkoleń organizatorzy skupią się przede wszystkim na podstawach korzystania z komputera z naciskiem na utrzymanie maksymalnie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Tak, żeby bezpieczeństwo w internecie nie było dodatkiem albo przymusem, ale wartością samą w sobie, co pomoże uchronić np. osoby starsze przed cyber przestępstwami.

Są 4 szkolenia do wyboru:

JA NESTOR ONLINE:
Szkolenie dla osób w wieku 60+, który obejmuje podstawy korzystania z komputera, smartphone’a i internetu. W sumie są trzy moduły i kolejne dotyczą zakupów online, bezpiecznego bankingu online, korzystania z publicznych e-usług,etc.

MY OLDSCHOOL ONLINE:
Te zajęcia mają praktycznie taka samą tematykę jak te powyżej, ale dotyczą docelowo osób w wieku 40-59.

MOJA TARCZA ONLINE:
Ten kurs jest podzielony na trzy części. Pierwszy dotyczy podstaw bezpiecznego sprzętu w internecie, drugi użytkownika, a trzeci bezpiecznych zakupów online. Brak kryteriów wiekowych.

JA OBYWATEL ONLINE:
To szkolenie dotyczy głównie zagadnień sfery publicznych e-usług, które ułatwiają znacząco życie, a mało kto z nich korzysta, bo jest brak takiej świadomości. W tematyce tego szkolenia odpowiadamy m.in. na pytania dotyczące Spisu Powszechnego lub Profilu Zaufanego.

Wszelkie informacje oraz zapisy pod mejlem latarnicy2020/małpa/retromedia.pl lub pod numerem telefonu 739 649 602.

 

Źródło: https://retromedia.pl/retromedia-pl-latarnicy2020-torun-bydgoszcz-kujawsko-pomorskie-darmowe-szkolenia-online/