OKO na NGO

Odpręż się z filiżanką rumianku i oczywiście lekturą.

Dzisiaj polecamy „Sensotwórczość”- to książka, która pokazuje, jak doskonalić działanie jednostek, zespołów i organizacji.  To idea nadawania sensu działaniu – zarówno jednostkowemu, jak i organizacyjnemu. Warto przyjrzeć się własnemu działaniu, zespołowi czy całej organizacji pod kątem “sensotwórczości” – tego, czy i jak można zwiększyć spójność działania, komunikacji, celówi rozwoju, by ostatecznie tworzyć autentyczną wartość dla klientów, pracowników, akcjonariuszy i społeczeństwa.

Książka jest tak skonstruowana, aby czytelnik mógł odwoływać się na bieżąco do swojego własnego świata, który tworzy i w którym funkcjonuje zawodowo albo prywatnie (jako jednostka, członek zespołu lub organizacji). Dzięki temu może on sukcesywnie poddawać refleksji wszelkie własne i cudze działania. W każdym rozdziale można znaleźć problemy do rozważenia, wskazówki oraz elementy praktyczne do zastosowania.

Książka pomoże każdemu społecznikowi wrócić do korzeni i zastanowić się nad misją organizacji, którą warto rozwijać każdego dnia, bo warto rozwijać siebie poprzez to, czym się zajmujemy. Do tej pozycji polecamy napar z rumianku z plasterkiem limonki i łyżeczką miodu.