OKO NA NGO

Propozycja na dziś to zarządzanie projektami w 10 prostych krokach.
Niezbędny zestaw to:
książka Marcina Żmigrodzkiego „Zarządzanie projektami dla początkujących. Jak zmienić wyzwanie w proste zadanie”
i kubek tradycyjnej, mocnej herbaty Earl Grey z nutą bergamoty.
Wiemy, że projekt to czasem wyzwanie, a czasem przekleństwo rzucone w twarz kolegi. Koordynator projektu bywa jak snajper, który z perspektywy wielu miesięcy, a nawet lat, musi trafić w cel. Teoretycznie projekty planuje się na czas, w budżecie, w zakresie i jakości. Ma być nudno i przewidywalnie. A potem przychodzi praktyka. I zwykle nie jest nudno. Wyznaczone ramy projektu zostają przekroczone i gdzieś w połowie terminu już wiadomo, że pędzi ku tablicy z napisem “Uwaga! Wąwóz!”.
Czy prowadzenie projektu zawsze musi przypominać heroiczne zmagania z przeciwnościami? Nie zawsze, a nawet wcale nie musi! Książka, po którą proponujemy sięgnąć z naszego wirtualnego regału, jest o tym, jak zamienić nadludzki wysiłek w nudny spacerek do upragnionego celu.
Autor, weteran ponad pół tysiąca projektów, napisał ją przede wszystkim dla osób prowadzących mniejsze i średniej wielkości projekty. Proponuje prosty sposób na sukces. Składa się on z 10 kroków. Każdy z nich dzieli na mniejsze kroki i szczegółowo je objaśnia. Robi to za pomocą wielu przykładów wziętych z życia. Całość wieńczy algorytm planowania projektu w formie planszy do gry, dzięki któremu zrozumienie całego procesu będzie nie tylko łatwe, ale i przyjemne.
Nasza dzisiejsza propozycja jak zwykle czeka na Was w Centrum. Możecie z niej skorzystać na miejscu, bądź wypożyczyć ją do domu, podobnie jak z tradycyjnej biblioteki.