OKO na NGO

Ruszamy z nowym cyklem rozwojowym dla NGO-sów pn. „Oko na NGO”.
Postaramy się, aby popołudniowa herbatka smakowała Wam jeszcze lepiej z książką 😉
Jeśli chcecie odkryć razem z nami inspirujące książki, które posiadamy w zbiorach Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, zapraszamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych.
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”
/Wisława Szymborska/
Co poniedziałek z całego serca polecać będziemy książki.
Na wiosenne przesilenie, na działkę, na przerwę, na dobry sen. Spotkajmy się przy wirtualnym regale z książkami dla NGO. Spotkajmy się wpół drogi, Wymieńmy się opiniami, doświadczeniami. Obiecujemy, że wybór książek będzie zarówno nieoczywisty, zróżnicowany, ale też optymistyczny. Tak samo jak wiosna i rodząca się aktywność po długim lockdawnie.
Wszystkie prezentowane książki są dla Was dostępne w Centrum. Ze zgromadzonych publikacji skorzystać można na miejscu, bądź wypożyczyć je tak, jak w tradycyjnej bibliotece.
Na dziś polecamy herbatkę malinowową i “Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń”- Agnieszki Witkowicz-Matolicz.
Ta książka przełamuje tabu, daje nadzieję, ale też odkłamuje wiele niesłusznie funkcjonujących w Polsce mitów. Pokazuje, że na raka piersi mogą zachorować również młode kobiety. Przykłady bohaterek ignorowanych przez lekarzy, które tylko dzięki swojej determinacji zostały wcześnie zdiagnozowane pokazują, że badać trzeba się regularnie i jak najwcześniej, wbrew powszechnej, pokutującej także wśród ginekologów opinii – także w czasie ciąży i karmienia.
Nie ma rzeczy niemożliwych! Aleksandra zamiast cicho popłakiwać w kącie na korytarzu Centrum Onkologii, na chemię wkładała intensywnie różową perukę. Przykład Kasi pokazuje, że po leczeniu onkologicznym można zostać mamą. A Hania rok po chemii ustanowiła żeglarski rekord świata opływając jachtem Antarktydę!