“Wybieram sport – skreślam nudę”

W dniu 6.05.2021r. grupa piechurów z koła Nordic Walking rozpoczęła realizację programu “Aktywny Senior” finansowanego przez Fundację ANWIL, w ramach programu „Wybieram sport- skreślam nudę”. Było to pierwsze tak liczne spotkanie w tym roku. Gorącymi pełnymi serdeczności słowami powitała zebranych Prezes Stowarzyszenia WUS Pani Lucyna Małobłocka.

Mimo , że jeszcze bez buziaków, przytulanek i uścisków to radość z możliwości spotkania była ogromna. Zachwytom nie byłoby końca, gdyby nie trenerka Danuta Bilińska, która realizując program rozpoczęła rozgrzewkę.

W ramach spaceru dwukrotnie uczestnicy okrążyli Jezioro Łuba.

Było bajkowo, zielono i serdecznie.

W dniu 27.05.2021 r. nastąpiło już kolejne spotkanie wspaniałej, wytrwałej i kreatywnej grupy Nordic Walking w ramach programu ,,Aktywny Senior” finansowanego przez Fundację Anwil Dla Włocławka. Rozgrzewkę w sposób profesjonalny przeprowadził Kajetan Bożydar Woźniak.

Po długim spacerze i wysłuchaniu symfonii natury, zmęczeni, ale zrelaksowani i uśmiechnięci uczestnicy grupy wrócili do dużo skromniejszej w odbiorze rzeczywistości. Prezes Stowarzyszenia WUS Lucyna Małobłocka stwierdziła, że po tych spacerach stają się odrobinę wrażliwsi, a może nawet odrobinę lepsi. Trzeba wierzyć, że tak jest.

Zmagania na trasie udokumentowała stosownymi zdjęciami Danuta Bilińska.