RUSZA NABÓR uczestników Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PolSailing 2021!

Jak co roku, dzieci w kilkunastu ośrodkach w Polsce poznają piękno i zalety żeglarstwa.

– To bardzo ważny program dedykowany dzieciom i ich rodzicom i pokazujący, że nasz sport jest dla każdego i może stać się pasją, przygodą, a nawet stylem życia. Dzisiaj niezwykle ważne jest, aby dzieci inspirować, wskazywać im drogę. Tą drogą może być żeglarstwo. Program PolSailing realizowany jest w kilkunastu ośrodkach w całej Polsce, a jego podstawą jest nie tylko nauka żeglarstwa, ale również przekazywanie wiedzy i umiejętności dotyczących zasad bezpieczeństwa nad wodą, zdrowego stylu życia oraz odpowiedzialnej postawy wobec środowiska naturalnego. Program przynosi wymierne efekty, dzieci nie tylko poznają żeglarstwo, ale też wiele z nich przy żeglarstwie zostaje. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa i współpracy – mówi Tomasz Chamera – Prezes PZŻ.
Pierwszym krokiem rejestracji do Programu jest wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie www.polsailing.pl (formularz dostępny po kliknięciu w zakładkę Zajęcia PolSailing)
Efektem prawidłowej rejestracji będzie otrzymanie potwierdzenia mailowego oraz zestawu dokumentów. Następnie należy oczekiwać na kontakt koordynatora regionalnego, po ustaleniach z którym należy uzupełnić, podpisać i dostarczyć dokumenty.
Program PolSailing realizowany jest przy współpracy z Partnerami. W tym roku Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznało na realizację programu dotację w wysokości 610 tys. zł. To rekordowe dofinansowanie w historii tego programu, które pozwoli na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie żeglarstwa w rozwoju dzieci i młodzieży w Polsce. We współpracę przy organizacji programu PolSailing zaangażowała się również firma TEXET Poland, w latach 2013 -2021 techniczny partner PZŻ, wyłączny dystrybutor marek odzieży sportowo-biznesowej: Harvest, Printer, Cottover, D.A.D., Frost, Sagaform.
Więcej szczegółów na stronie programu PolSailing:

W tym roku po raz kolejny to Klub Sportowy AQUA poprowadzi bezpłatne zajęcia żeglarskie dla dzieci, w ramach ogólnopolskiego programu edukacji żeglarskiej Polsailing.

Serdecznie zachęcamy !