Kino plenerowe we Włocławku

Gdzie ?(przed Teatrem Impresaryjnym)

Kiedy ? Piątek, 13 sierpnia 2021, od 21.00

Skwer przed Teatrem Impresaryjnym we Włocławku, ul. Wojska Polskiego 13

  •   21.00:
    Premiera wspomnień filmowych pt. Nasze kina we Włocławku (2021)
  •   21.30:
    Pokaz filmu pt. Sokół z masłem orzechowym (2019), reż. Tyler Nilson i Michael Schwartz

Wracamy do Włocławka z kinem plenerowym i z “niedokończonym”seansem, czyli filmem pt. Sokół w maśle orzechowym. To “czarująca komedia, która podbiła serca widzów na całym świecie! Pełna serca, śmiechu i przygód, ciepła i wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni”, w której świetne kreacje stworzyli, m.in.: Shia LaBeouf, Dakota Johnson, Zack Gottsagen.

Przed seansem głównym kilkunastominutowy pokaz wspomnień filmowych pt. Nasze kina we Włocławku (2021), czyli kinowe historie powstałe dzięki opowieściom kilkunastu osób z Włocławka i okolic. Zapraszamy do podróży do przeszłości i wspomnień o włocławskich kinach: Bałtyk, Polonia, Słońce, DKF „Ceramik”, jak i przedwojenne Apollo, Sfinks, Fotoplastikon, Nowości (później Corso) …

______

Dokumentalne wspomnienia filmowe pt. Nasze kina we Włocławku, zarejestrowane zostały w 2021 roku podczas realizacji projektu pt. Spacery filmowe. Nasze kina, prowadzonego przez Izę Trojanowską i Justynę Marcinkowską pod opieką Fundacji Ari Ari, współfinansowane przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, w ramach projektu „Seniorzy w akcji”.

Zdjęcia: Jarosław Czerwiński

Montaż: Aleksandra Królikowska

Rozmowy prowadziła: Justyna Marcinkowska

W nagraniu wspomnień z Włocławka udział wzięli (opowiadali i konsultowali): Krzysztof Cieczkiewicz, Robert Feter, Agata Jasińska, Witold Kożuchowski, Mirosława Stojak, Iza Trojanowska.

W realizacji dokumentacji włocławskich historii kinowych pomagało kilkudziesięciu mieszkańców Włocławka, szczególne podziękowania za pomoc w realizacji dla grup społecznościowych: „Pokochaj Włocławek” i „Włocławek, jaki pamiętamy”.

Materiały archiwalne wykorzystane w filmie pochodzą z archiwów: Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa, Gazeta Pomorska, grupa społecznościowa „Włocławek, jaki pamiętamy”.

______

Projekt realizowany we współpracy z Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Ósemka” z Włocławka, wspierane przez Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku.

___

#MHP #PatriotyzmJutra2021 #NCK #EtnoPolska #UMWłoclawek #DKFÓsemka #teatrimpresaryjny #włocławek #kowal #skepe #kujawskopomorskie #kinoplenerowe #ariari

Harmonogram · piątek, 13 sierpnia 2021

21:00 – 21:29

Pokaz wspomnień filmowych pt. Nasze kina we Włocławku oraz Kino Kazimierz w Kowalu i Kino Brzask w Skępem (2021), skwer przed Teatrem Impresaryjnym we Włocławku, ul. Wojska Polskiego 13

21:30 – 23:05

Pokaz filmu pt. Sokół z masłem orzechowym (2019), reż. Tyler Nilson i Michael Schwartz, skwer przed Teatrem Impresaryjnym we Włocławku, ul. Wojska Polskiego 13

Źródło: Informacja przesłana przez Fundację Ari Ari.