Weź udział w projekcie społecznym WspieraMY relacje RELACJE Librus Szkoła

Ruszył ważny i potrzebny projekt społeczny WSPIERAMY RELACJE Librus Szkoła, merytorycznym partnerem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę!
Im wrzesień bliżej, tym częściej możemy zastanawiać się, jak będzie wyglądała nauka w kolejnym roku szkolnym. Możemy czuć wtedy większy niepokój, my dorośli – rodzice, nasze dzieci, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Dlatego zapraszamy Was razem z Librus Szkoła i Philips Polska na BEZPŁATNE spotkania, które opowiedzą:
– rodzicom o różnych typach rodziców, ale też, jak zadbać o siebie i dziecko po długim czasie społecznej izolacji, jakie czynniki wpływają na to, że dziecko się boi i dlaczego warto, aby rodzic był „drugim kurczakiem”;
– nauczycielom – z jakimi trudnościami obecnie mierzą się dzieci, jak budować relacje z uczniem i zadbać o jego poczucie bezpieczeństwa oraz gdzie, w razie potrzeby, uzyskać specjalistyczną pomoc;
– dyrektorom – jak rozpoznać potrzeby najmłodszych, jak dać wsparcie sobie i dzieciom, a także jak zadbać o atmosferę i przestrzeń w szkole.
To, co możemy zrobić dla siebie już dzisiaj to nauczyć się zauważać różne potrzeby i emocje osób, które są obok nas, mówić o nich i słuchać bez oceniania, pochylać się nad drugim człowiekiem i tym co dla niego w danej chwili trudne i przejmujące. Być obok.
Sprawdź szczegóły: www.wspieramyrelacje.pl
DOŁĄCZ !