Spacer szlakiem włocławskich fabryk oraz Włocławski Plener Filmowy (2021), czyli cykl piątkowych spotkań ze świetnymi filmami w plenerze

Fundacja Ari Ari zaprasza, tym razem na spacer i seans filmowy w plenerze we Włocławku, organizowany we współpracy z Teatrem Impresaryjnym i DKF “Ósemka”.

Piątek, 10 września 2021

17:00 – 19:30

Spacer szlakiem włocławskich fabryk, prowadzi dr Tomasz Dziki,

start: róg ulic Kościuszki i Puławskiego we Włocławku

20:00 – 22:00

Pokaz filmu pt. Winni (2018), reż. Gustav Möller,

skwer przed Teatrem Impresaryjnym we Włocławku, ul. Wojska Polskiego 13

22:01 – 22:25

Pokaz wspomnień filmowych pt. Nasze kina we Włocławku oraz Kino Kazimierz w Kowalu i Kino Brzask w Skępem (2021),

skwer przed Teatrem Impresaryjnym we Włocławku, ul. Wojska Polskiego 13

W najbliższy piątek zaczynamy od spaceru Szlakiem włocławskich fabryk, na który zapraszamy o godz. 17.00 wspólnie z dr Tomaszem Dzikim, historykiem i znawcą dziejów Włocławka.. Historia włocławskiego industrializmu w plenerze już w piątek! Start: róg ulic Kościuszki i Puławskiego.

A po spacerze kolejne wielkie kino w ramach Włocławskiego Pleneru Filmowego, film pt. Winni (2018), reż. Gustava Möllera, od godz. 20.00, skwer przed Teatrem Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego, Wojska Polskiego 13. To obowiązkowa “lektura” dla kinomanów. Znakomity sprzed nieco ponad dwóch lat, który już w tym roku doczekał się “remake” w Stanach Zjednoczonych.  “W Winnych każda sekunda filmu, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk, łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia. To trzymający w napięciu do ostatniej minuty thriller, który stał się sensacją festiwali w Sundance i Rotterdamie”.  Film dostał 13 nagród i 12 nominacji, prezentowany w ramach festiwalu Nowe Horyzonty vod i Camerimage (nagroda za Najlepszy debiut reżyserski 2018).

Po głównym seansie zapraszamy na kilkunastominutowy pokaz wspomnień filmowych pt. Nasze kina we Włocławku (2021), czyli kinowe historie powstałe dzięki opowieściom kilkunastu osób z Włocławka i okolic. Zapraszamy do podróży do przeszłości i wspomnień o włocławskich kinach: Bałtyk, Polonia, Słońce, DKF „Ceramik”, jak i przedwojenne Apollo, Sfinks, Fotoplastikon, Nowości (później Corso) …

https://www.facebook.com/events/2654499128186526/?ref=newsfeed

 

______

Projekt realizowany we współpracy z Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Ósemka” z Włocławka, wspierane przez Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku.

Współfinansowane ze środków otrzymanych od GMINY MIASTO WŁOCŁAWEK oraz w ramach programu Patriotyzm Jutra realizowanego przez Muzeum Historii Polski, wspieranego przez MKDNiS.

 

Źródło: Informacja przesłana przez Fundację Ari Ari