TSAS zaprasza na szkolenie Sprawozdawczość w organizacji: Bilans – zamknięcie roku, oraz wprowadzenie do sprawozdawczości finansowej (- projekty).

Pracownia NGO 2021 –   działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim

– projekt realizowany na zlecenie  Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Zapraszamy na kolejne spotkania edukacyjne dla przedstawicieli, członków, wolontariuszy, organizacji pozarządowych – z województwa kujawsko-pomorskiego! Wychodząc naprzeciw zgłaszanym potrzebom we wrześniu 2021 organizujemy dla Was kolejne szkolenie.

  • 9 wrzesień 2021r. w godzinach: 12:oo -15:oo (szkolenie online)
  • KSIEGOWOŚĆ NGO: Sprawozdawczość w organizacji: Bilans – zamknięcie roku, oraz wprowadzenie do sprawozdawczości finansowej (- projekty).

OPIS: Obowiązki organizacji pozarządowej prowadzącej księgi rachunkowe –

zamknięcie roku:

1) Zamknięcie roku obrachunkowego, wstępne i ostateczne, kiedy i do kiedy,

czyli terminy, zamykanie kont księgowych, na podstawie jakich dokumentów?

Otwarcie nowego roku obrachunkowego – terminy

2) Wg ustawy o rachunkowości : Sprawozdanie finansowe i merytoryczne, kogo

dotyczy obowiązek, z jakich kont księgowych korzystamy sporządzając Bilans,

Rachunek Wyników, Informację dodatkową; obowiązkowa forma i terminy

sporządzenia, kto i w jaki sposób musi podpisać sprawozdanie finansowe, a

kto merytoryczne; zatwierdzenie sprawozdań przez organ statutowy i co dalej?

3) Wg ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych: Deklaracje podatkowe

CIT-8, CIT-8/0, CIT-D; z jakich kont księgowych korzystamy sporządzając

deklaracje; obowiązkowa forma i terminy sporządzenia, kto i w jaki sposób

może podpisać deklaracje.  4) Na zakończenie kilka słów na temat sprawozdań finansowych realizowanych zadań/ projektów – wprowadzenie do kolejnego szkolenia, które będzie dotyczyło sprawozdań finansowych z realizacji zadań publicznych.

***  Trenerka prowadząca szkolenie:

Iwona Iwicka – księgowa, posiadająca świadectwo kwalifikacyjne Ministerstwa Finansów RP od 2002 roku; z trzecim sektorem współpracuje od 2001 roku; na co dzień prowadzi księgi rachunkowe dla 4 organizacji pozarządowych ;  ponadto trenerka TSAS  z zakresu księgowości i sprawozdawczości ngo

***Szkolenie będzie przeprowadzone zdalnie, w formie  warsztatów, podczas których  trenerka stworzy także przestrzeń do  ćwiczeń.   Aby wziąć udział należy wypełnić i złożyć Formularz zgłoszeniowy.

Link do Karty zgłoszenia:

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe4RC5SLyMMsKbPKafcAvIwFigCN0Vup_2lS-yAHXusv4IbUg/viewform?usp=sf_link

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Każdy/a uczestnik/uczestniczka w dniu szkolenia – najpóźniej na 2 godziny przed każdym szkoleniem – otrzyma  na podany przez siebie w Karcie zgłoszeniowej adres mailowy link do danego szkolenia ( Zachęcamy aby sprawdzać poprawność podanego w Formularzu adresu mailowego, prosimy przeglądać SPAM).  Uczestnicy otrzymają od tsas@tsas.torun.pl link, oraz informację jak się zalogować.  Zapraszamy do spotkania  on-line ( poprzez aplikację zoom). Do udziału w szkoleniach, konsultacjach potrzebny jest: komputer/laptop/tablet//smartfon – z głośnikiem, mikrofonem i kamerą. Ważne żeby uczestnicy spotkania mogli się z nami połączyć przez internet, słuchać, widzieć, mówić, pisać (aktywnie uczestniczyć w warsztatach).

 

***Oprócz szkoleń, które sami proponujemy, także realizujemy warsztaty i szkolenia dla konkretnych np. lokalnych organizacji. Można np. zorganizować się/zebrać się w kilka organizacji i nas zaprosić do siebie. Jesteśmy otwarci na zgłaszanie przez organizacje swoich potrzeb edukacyjnych, szkoleniowych, konsultacyjnych: wystarczy się z nami skontaktować: 515 276 454, tsas@tsas.torun.pl  i to omówić.

Zależy nam na tym, żeby organizacje z kujawsko-pomorskiego współtworzyły z TSAS-em PRACOWNIĘ NGO 2021Chcemy działać dla Was i z Wami !

Kontakt do organizatora:

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej – TSAS

mail: tsas@tsas.torun.pl

telefon: 515 276 454

Źródło: Informacja nadesłana przez Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej – TSAS.