„Akademia Seniora Sovo”

Już 23 listopada 2021 r. startuje cykl kursów cyfrowych realizowanych online „Akademia Seniora Sovo”. Wspólne przedsięwzięcie Fundacji Pro-Cultura oraz Fundacji Zaczyn i Fundacji AgeHub to cykl kilkudziesięciu zajęć otwartych dla osób 55+ z całej Polski.

W zajęciach może wziąć każda osoba 55+, która wejdzie na stronę akademii tj. Akademia Seniora – Radio Sovo. Pierwsza odsłona akademii to 10 zajęć, dzięki którym uczestnicy dowiedzą się jak lepiej poruszać się w świecie internetu i jak sprawniej wykorzystywać swoje laptopy czy smartfony.

Zaplanowano zajęcia na temat m. in.: obsługi komunikatorów audio-video, ściąganiu przydatnych aplikacji na telefon, obsługi narzędzi google na smartfona, dokonywania e-płatności, fotografii za pomocą smartfona, ściąganiu audio i e-booków czy bezpieczeństwu w sieci. Udział w zajęciach jest bezpłatny i każda osób 55+ może wziąć w nich udział bez żadnych ograniczeń.

Wybrać można jedne, kilka lub wszystkie 10 zajęć, które odbywać się będą w kolejne wtorki i środy w godzinach 9.00-12.00. By wziąć udział w zajęciach nie jest konieczne instalowanie jakiegokolwiek oprogramowania. Po zarejestrowaniu się na zajęcia uczestnik otrzyma linka do zajęć realizowanych na polskojęzycznej platformie. Po kliknięciu będzie możliwy udział w warsztacie prowadzonym przez trenera.

W jaki sposób można wziąć udział?

Wystarczy wejść na stronę i wypełnić formularz rejestracyjny:

https://link.freshmail.mx/c/45702sdgnz/6kyogoujun

Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej POPC – „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.